Víťazom sobotňajšieho podujatia Bratislava City Downhill v mestskom zjazde z bratislavského hradného kopca na Rybné námestie horských cyklistov sa stal Nemec Johannes Fischbach pred Čechom Tomášom Slavíkom, tretí skončil Slovák Filip Polc.

Dvadsaťosemročný Nemec vo finálovej jazde potvrdil prvú pozíciu z kvalifikácie, v porovnaní s českým pretekárom dosiahol čas lepší o necelú sekundu. Fischbach triumfom v Bratislave potvrdil pozíciu lídra hodnotenia seriálu  2016, v ktorom vedie so ziskom 50 bodov.
Filip Polc je druhý s 36 bodmi. Tridsaťštyriročný Pezinčan má šancu znížiť manko na Nemca a pobiť sa o obhajobu celkového prvenstva na ďalších dvoch pretekoch – koncom septembra v španielskom Bilbau a o mesiac neskôr v mexickom Taxcu.

Polc, ktorý bol spoluorganizátorom podujatia, bol s akciou spokojný. „Myslím si, že podujatie bolo dobré. Trať bola zmenená, boli aj rovinky pre jazdcov. V niečom bola jednoduchšia, v niečom náročnejšia. Ešte viac to bolo vyrovnané. Z mojej strany som jednu zákrutu neprešiel dobre, spomalil ma to a tam som si preteky aj prehral. Nie je to úplna spokojnosť, ale aspoň nejaké body za tretie miesto zostali doma,“ povedal Polc.
Víťazný Fischbach triumfoval aj na úvodnom podujatí seriálu v čilskom Valparaise. „Z môjho pohľadu to boli šialené preteky. Som rád, že som vyhral. Triumfoval som v kvalifikácii, ale vo finále každý išiel viacej na doraz. Musel som dať do toho všetko hlavne v druhej časti, nakoniec z toho bolo cenné víťazstvo,“ vravel v cieli.
Seriál mestských zjazdov pokračuje tretím podujatím v septembri, dejiskom bude baskické Bilbao. „Mala by tam byť zmena na trati, uvidíme čo sa podarí. Mali by sme ísť do mestského centra, čo je zmena oproti minulému roku. Za každú chybičku sa platí,  pokiaľ človek neodjazdí každé preteky dobre. Fischbach to má dobre rozbehnuté, ale mojim cieľom je mu to zťažiť,“ dodal Polc, ktorý vyhral seriál City Downhill World Tour v uplynulých dvoch sezónach a aktuálne figuruje na druhej pozícii.
Bratislava City Downhill 2016 – výsledky:
1. Johaness Fischbach (Nem.) 55,88 s, 2. Tomáš Slávik (ČR) +0,19, 3. Filip POLC (SR) +0,56, 4. Bernardo Cruz (Braz.) +1,50, 5. Antonio Villoni (Fr.) +7,77, 6. Joan Vincente Merida (Šp.) +8,40