Obrovská tragédia sa stala v nedeľu okolo desiatej hodiny večer v centre Bratislavy. Do zastávky MHD plnej ľudí vošiel vodič osobného automobilu. Päť ľudí zomrelo a päť sa zranilo. Vodič bol pod vplyvom alkoholu, nadýchal 1,6 promile a po nehode sa správal agresívne. Auto skončilo v strome za zastávkou. K tragédii sa vyjadrila aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

„Po príchode na miesto udalosti museli hasiči vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla,“ uviedli hasiči. Na zastávke bolo podľa hasičského zboru v čase tragédie viacero osôb. Spomínanú zastávku Zochova využívajú autobusové spoje, ktoré spájajú centrum slovenskej metropoly napríklad s Petržalkou a s Mlynskou dolinou.

Nič netušiaci ľudia stáli na zastávke Zochova v Bratislave a v okamihu sa okolo nich prehnalo rýchlo idúce auto! Za ním iskry a po chvíľke zmizlo v diaľke. Celú tragickú nehodu teraz ukazuje uniknuté video. Podľa polície ju spôsobil opitý vodič

Štyria ľudia zomreli na mieste, šesť ich skončilo v nemocnici, traja z nich v kritickom stave. Slovenská polícia v pondelok na poludnie ale informovala, že v nemocnici svojim zraneniam podľahla dvadsaťjedenročná žena.

V aute sedel otec so synom, riadiť mal otec, ktorý pred jazdou požil alkoholické nápoje. Vozidlo narazilo do ľudí v zastávke a prešlo niekoľko desiatok metrov cez priľahlý park, než sa zastavilo o strom. Trosky z auta skončili na mieste nehody rozhádzané na ploche približne 100 metrov, medzi nimi ležali aj telá niekoľkých obetí.

Auto mal riadiť generálny sekretár Deaflympijského výboru Dušan Dědeček.

Vodič podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana nadýchal 1,6 promile alkoholu, polícia ho zadržala. Podľa Hamrana vystupoval agresívne voči policajtom aj zdravotníkom. S vozidlom zrejme výrazne prekročil maximálnu povolenú rýchlosť. Šéf polície uviedol, že na mieste nehody nie sú zrejmé stopy po brzdení.

Minister vnútra Roman Mikulec povedal, že medzi obeťami sú mladí ľudia, niektorí z nich podľa neho mali dnes po prvýkrát nastúpiť na vysokú školu.

Podľa svedka serveru Pluska.sk sa auto vyrútilo zo zákruty a napálilo priamo do ľudí. Podľa primátora Bratislavy Matúša Valla boli na zastávke prevažne mladí ľudia, mali čakať na autobus na internát. „Musíme mať nulovú toleranciu k alkoholu za volantom a vyjadrujem presvedčenie, že opitý vodič nevyviazne len s podmienkou. Zničil jednou nezodpovednosťou osud mnohých rodín,“ dodal Vallo. Rodinám obetí tiež vyjadril sústrasť.

Oľga Hepnarová bola posledná žena popravená v Československu

„Staromestská ulica dnes platí za aroganciu tú najvyššiu cenu. Zatiaľ štyri obete a desať mladých ľudí v kritickom stave je daň za omamné látky – alkohol a neprimeranú jazdu,“ napísala na svojom profile na Facebooku starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám, blízkym a priateľom obetí tragickej autonehody, ktorá sa odohrala v nedeľu v noci, na zastávke MHD v bratislavskom Starom Meste. Všetkým zraneným prajem čo najrýchlejšie zotavenie,“ vyjadrila sa k tragickej nehode prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Dodala, že alkohol za volant nepatrí a za volantom by sa každý vodič mal správať zodpovedne.

V Belgicku vrazilo auto do karnevalového sprievodu! 6 mŕtvych, cez 40 zranených! Vodič chcel ujsť

Štefan Hamran povedal, že polícia sa bude usilovať o sprísnenie postihov pre osoby riadiace pod vplyvom alkoholu. Riadenie motorových vozidiel s viac ako jedným promile alkoholu je trestným činom; previnilci však podľa dostupných informácií obvykle nekončia vo väzení a z trestného konania vyviaznu s podmienkou alebo peňažným trestom. Zatiaľ nie je známe, či polícia bude nedeľný prípad posudzovať ako niektorý z prísnejšie trestaných skutkov.