V belgickom meste La Louvière južne od Bruselu v nedeľu ráno zahynulo najmenej šesť ľudí, keď do davu zhromaždeného pred plánovaným karnevalovým sprievodom zo zatiaľ neznámych dôvodov narazilo auto. Belgické médiá o tom informujú s odvolaním sa na miestnych činiteľov. Mesto hlási aj cez 40 zranených, z toho niekoľko vážne. Vodič auta skončil vo väzbe.

Tragédia sa odohrala v mestskej časti Strépy-Bracquegnies okolo 05:00. „Auto, ktoré išlo značnou rýchlosťou, nabehlo do davu, ktorý sa zhromaždil pri príležitosti sprievodu Gillesov,“ uviedlo mesto, pričom odkazovalo na názov ústredných postáv belgických karnevalov. „Vodič následne pokračoval v ceste, ale bol zastavený,“ pokračuje vyhlásenie.

V New Yorku na Times square narazilo auto do davu, neprežil jeden chodec

Prečo vozidlo do ľudí nabehlo, nebolo jasné, uvádza web rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTL. Podľa jeho posledných informácií bilancia obetí zahŕňala 12 ťažko a 40 ľahko zranených. Spravodajca tohto média, ktorý bol na mieste, uviedol, že vozidlo pri príchode k davu zrýchlilo a že „ako si ktokoľvek mohol uvedomiť, čo sa deje, boli všetci na zemi“.

Obľúbený rapper autom zabil 5 ľudí a desiatky zranil počas vianočného sprievodu! Podozrivý je miestny muzikant!

Polícia uviedla, že automobil nebol pred incidentom prenasledovaný. Vo vozidle zrejme bolo viac osôb, pričom podľa verejnoprávnej spravodajskej spoločnosti RTBF boli všetky vzaté do väzby.