Päťdesiatročná Ildikó si mala v meste Pezinok objednať nájomnú vraždu svojej matky a otčima. Chcela získať ich dom. Údajne sa pokúsila rodičov zbaviť až trikrát. Spoločne s ňou policajti zadržali aj jej sedemdesiatosemročnú kamarátku, s ktorou mala akciu plánovať. Na súde prehovoril muž, po ktorom Ildikó chcela, aby vraždu vykonal.

Na súde prehovoril aj kľúčový svedok Ján

Obe ženy zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Staršia z nich bola neskôr prepustená. Vo štvrtok 17. marca prehovoril na súde aj kľúčový svedok Ján. Ten spoločne so svojou matkou pracoval brigádne u obžalovanej na záhrade. „Potom prišla a povedala, čo chce aby som urobil, že chce zabiť svoju matku,“ povedal svedok televízii JOJ.

V podstate len mimochodom Ján o celej veci informoval políciu, keď ho opitého zastavili na bicykli. Na vyšetrovaní prípadu začala pracovať NAKA. Ako uviedol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, kriminalisti využili odpočúvanie, sledovali obžalovanú a na prípad bol dokonca nasadený agent.

Objednávka vraždy bola za 50-tisíc eur v hotovosti plus 20-tisíc odpustenie dlhu.

Na súde prehovorila aj matka, ktorú chcela Ildikó zavraždiť. Uviedla, že už raz sa ju dcéra pokúsila udusiť šatkou a zlomila jej pri tom dva prsty. „Všetko kvôli majetku,“ divila sa šokovaná žena. V rodine vraj nepanovali dobré vzťahy a matka mala v detstve Ildikó týrať. Svoju vinu však žena popiera.

Cenník vrážd na Slovensku. Smrť človeka bola proste len otázkou ceny.