Veľká tragédia sa odohrala v nedeľu na predmestí amerického mesta Milwaukee. Do vianočného sprievodu tam vrazilo auto z vodičom. Podľa policajtov prišlo o život päť ľudí. Podozrivý bol už zadržaný, údajne ide o obľúbeného rappera!

Päť ľudí zabil a viac ako 40 zranil vodič, ktorý v nedeľu so svojim autom vošiel do vianočného sprievodu na predmestí amerického mesta Milwaukee. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na šéfa miestnej polície Dana Thompsona. Počty mŕtvych a zranených zrejme nie sú konečné.

Palestínčan v Jeruzaleme narazil autom do ľudí, potom sa ich snažil pobodať

„Môžeme potvrdiť, že zahynulo päť ľudí a vyše ďalších 40 bolo zranených. Čísla sa ale môžu zmeniť, pretože zhromažďujeme ďalšie informácie,“ uviedla polícia. Jej šéf Dan Thompson odmietol zverejniť podrobnosti o zadržanej osobe. Polícia tiež neuviedla, či ide o teroristický čin.

 Zabíjal známy  rapper? 

Podľa serveru news247 sedel vo vozidle známy interpret Darrel Brooks (38), prezývaný Mathboi Fly. Údajný páchateľ je úradom známy. Prvýkrát bol zatknutý vo veku sedemnástich rokov za držanie marihuany, drobné krádeže a odpor proti úradom. Na krku mal aj domáce násilie. Len tri dni pred masakrom bol prepustený na kauciu. Červeným SUV, v ktorom mal zabiť minimálne päť ľudí, sa dokonca chválil v jednom zo svojich videoklipov.

Dcéra oligarchu zabila autom 5 ľudí. Do väzenia asi nepôjde, otecko uplatí pozostalých

 Na ceste ležali  deti 

Šialenec vošiel do davu tanečníkov. Podľa vyhlásenia zverejneného na facebooku sa incident dotkol aj členov a dobrovoľníkov spojených s klubom „tancujúcich babičiek z Milwaukee“.

„Všade boli brmbolce so strapcami a topánky a rozliata horúca čokoláda. Musel som chodiť od jedného schúleného tela k druhému, aby som našiel svoju dcéru,“ povedal miestny obyvateľ Angelito Tenorio.

Divné úmrtia 20: Žena vypadla z auta na diaľnici! Chcela nadojčiť bábätko a zomrela!

Hrozivú scénu opisoval aj majiteľ tanečného centra Chris Germain, ktorý vraj v sprievode viedol skupinu asi 70 ľudí. „Všade na ceste ležali malé deti, boli tam policajti a záchranári, niekoľkým členom sprievodu dávali prvú pomoc,“ povedal. Zranené deti pochádzajú z miestnej katolíckej školy. Medzi ranenými je aj katolícky kňaz.

„Do nemocníc v oblasti bolo prevezených 11 dospelých a 12 detí,“ oznámili miestne úrady. Policajti uviedli, že podozrivý bol zadržaný a že nevedia o žiadnych ďalších hrozbách spojených s incidentom.

Na videonahrávke sprievodu v meste Waukesha v štáte Wisconsin je vidieť, ako červené SUV prelomí bariéry a vrúti sa na ulici, kde sa koná sprievod. Zvuky hudby kapely vystriedajú výkriky. Na inom videu je vidieť, ako policajti na vozidlo strieľajú.

Terorista útočil v Londýne pred parlamentom, výsledok traja mŕtvi

Jeden zo svedkov uviedol, že k incidentu došlo krátko pred 17:00 miestneho času (pred polnocou SEČ) a že vozidlo išlo rýchlosťou zhruba 64 kilometrov za hodinu.

O udalosti bol informovaný americký prezident Joe Biden. „Súcitíme so všetkými, ktorých sa tento hrozný incident dotkol,“ uviedol Biely dom, ktorý situáciu na mieste pozorne sleduje.