Nehode ako z hororu boli svedkom ľudia z Charkova, keď dcéra miestneho oligarchu Vasilijho Zajceva prešla podľa všetkého v stokilometrovej rýchlosti červenú a zrazila sa s druhým autom prechádzajúcim križovatku. Štyri ženy a jeden muž na mieste zomreli, ďalší dvaja ľudia vrátane tehotnej bojujú v nemocnici o život. Otecko podarené milionárskej slečny ale chce zachrániť dcéru pred väzením stoj čo stoj.

Alyona Zajcevová je pekný kvietok. V posledných dvoch rokoch bola v Charkove chytená kvôli dopravným priestupkom osemkrát a ten posledný, pri ktorom zrušila svoj luxusný automobil značky Lexus a zabila päť ľudí, by ju mohol stáť až desať rokov vo väzení.
Tomu sa ale za každú cenu chce vyhnúť jej otecko Vasilij Zajcev. Podnikateľ a miliardár podľa miestnej polície už začal „rokovania“ s žalobcom aj pozostalými rodinami o prípadnom finančnom vyrovnaní.

Otec hľadá vinníka tam kde nebol

Anton Geraščenko, poradca ministerstva vnútra, ale nechce o mimosúdnom vyrovnaní ani počuť a ​​bude bojovať z to, aby za smrť piatich ľudí zaplatila dievča svoju slobodou. „Nedovolíme žiadne vyriešenie veci inou než súdnou cestou,“ trvá na svojom. Medzitým sa objavili správy, že vodič z druhého auta, ktorého Alyona nabúrala, by mohol byť označovaný ako podozrivý, a nie ako svedok. Aj to by nasvedčovalo tomu, že klan Zajceva sa snaží nájsť iného vinníka než svoju dcéru, ktorá podľa vyhlásenia Geraščenka mala mať v krvi stopy opiátov.

Pri nehode zomreli štyri ženy a jeden muž. Na Ukrajine prebiehajú prvé pohreby obetí a na jednom z nich pochovala Lyudmila Farbis svoju dcéru Allu († 46) a vnučku Anastasiu († 20), ktoré miestom nehody zrovna prechádzali. „Nestali tam, len tade prechádzali. Keby sa to stalo o dve sekundy neskôr, už by tam neboli,“ plakala nad ich hrobom.