Na slobodu z pakistanského väzenia prepustená Tereza H. sa teší domov, počas príprav na jej návrat do Česka ale prišla nečakaná správa. Terezin bývalý obhajca, ktorý sa ju dlho snažil dostať z väzenia von, prišiel s tým, že mu za jeho služby dlhuje veľké peniaze!

Právnické eso Asghar Dogar, jeden z advokátov, ktorí sa v priebehu takmer štyroch rokov snažili z Terezy H. (25) sňať obvinenia z pašovania drog a dostať ju tak z pakistanského väzenia, Teréza teraz hrozí, že ju zažaluje. Tvrdí totiž, že mu dlhuje peniaze za obhajobu. Čiastka má údajne predstavovať v prepočte takmer 800 eur.

Tereza, odsúdená za pašovanie drog, už hovorila s rodinou! Od otecka dostala peniaze na letenku a čaká na návrat

Mladá Češka, ktorú zatkli v roku 2018 na letisku v pakistanskom Láhaure s deviatimi kilogramami heroínu v kufri, počas rokov, keď sa hájila pred súdom v Pakistane, advokátov často striedala. Potom, čo ju prvoinštančný súd nepravomocne odsúdil na osem rokov a osem mesiacov, sa rozlúčila s Asgharom Dogarom a vložila dôveru do rúk iného vyhláseného právnika – Saifúla Malúka. Nakoniec sa ale vrátila k Dogarovi.

Argumenty oboch expertov nakoniec na súde 1. novembra 2021 uspeli a mladá žena bola oslobodená od viny vo všetkých bodoch obžaloby. Od tej chvíle sa počítajú dni, ktoré zostávajú do Terezinho návratu do vlasti. Ženu z väznice odviezli 22. novembra do bezpečia pracovníci českej ambasády, ktorí ju majú ukrývať na nešpecifikovanom mieste na území Pakistanu.

Zatkli sexy pašeráčku heroinu, Češku Terezu.

 Zadarmo, alebo za  peniaze? 

Podľa zdroja sa Asgharovi Dogarovi nepáči, že ho oslobodená klientka od prepustenia vôbec nekontaktovala. Pokiaľ vraj Tereza nezaplatí peniaze, ktoré mu údajne dlhuje, bude vec riešiť s českou ambasádou, prípadne aj súdne. „Potom zažalujem českú ambasádu,“ uviedol Dogar. Pracovníci ambasády s ním vraj teraz o záležitosti odmietajú hovoriť.

Dogar údajne ambasáde dáva dva dni na to, aby na jeho požiadavku zareagovala.

Pakistanci sa búria kvôli zadržaniu pašerácky Terezy. Padajú tučné odmeny

Právnik pritom predtým tvrdil, že svoje služby poskytuje Tereze zadarmo. „Klientke si za zastupovanie nič neúčtujem. K Tereze chovám srdečné sympatie. Inak by som si účtoval milión pakistanských rupií (asi 5.200 eur) za to, že predstúpim pred Najvyšší súd. Tereza bola neprávom odsúdená, na Najvyššom súde preukážem jej nevinu,“ povedal v lete Dogar.