Vytúžená cesta domov z Pakistanu je pre Terezu H. (25) už veľmi blízko. Tamojšie úrady podľa informácií teraz vybavujú žiadosť o vydanie pasu a osobných vecí prepustenej ženy. V noci zo soboty na nedeľu Tereza hovorila po telefóne s rodinou. Otecko jej už poslal peniaze na cestu späť do Českej republiky.

Po takmer štyroch rokoch nedobrovoľného pobytu v Pakistane sa Tereza H. (25) vracia späť do Českej republiky. Potom, čo ju súd oslobodil od všetkých obvinení a poslal na slobodu, si ju pred väznicou vyzdvihli pracovníci ambasády a odišli s ňou nevedno kam.

Úradom zostáva vybaviť len niekoľko formalít, než sa bude môcť Tereza vrátiť domov. „Podľa právnika súd vybavuje žiadosť o vydanie pasu, rovnako tak aj iných vecí vrátane kufra,“ uviedoli z Láhauru.

Heroínová pašeráčka Tereza ide v Pakistane na dračku! Má ďalšiu ponuku na sobáš

„Podľa mojich zdrojov poslal otecko na ambasádu peniaze na letenku. Tereza potom v noci po telefóne hovorila so svojou rodinou. Zatiaľ ju nikto nesmie vidieť, je ukrytá,“ dodal zdroj.

Miesto, kde sa Tereza teraz nachádza, české Ministerstvo zahraničia odmietlo komentovať. Rovnako neoznámilo, kedy Tereza z Pakistanu odletí. Podľa vyjadrenia českého europoslanca Tomáša Zdechovského je za týmto tajnostkárstvom strach o Terezino bezpečie. Tereza totiž na súde vypovedala proti drogovej mafii, ktorá by sa jej teraz mohla chcieť pomstiť.

Pašeráčka heroínu Tereza, sa na súde zrútila v slzách, po vypočutí rozsudku!

Terezin právnik Asghar Dogar sa s pracovníkmi ambasády chcel stretnúť, aby spoločne vyriešili nejaké právne dokumenty. Úradník to ale odmietol. „Nemáme vôbec čas na to riešiť to, čo ste predtým povedali do telefónu,“ mali podľa zdroja povedať právnikovi.