Pašeráčka heroínu Tereza, sa na súde zrútila v slzách, po vypočutí rozsudku!

1773

Po viac ako roku od zadržania pašeráčky Terezy na pakistanskom letisku s kufrom plným drog padol tvrdý trest. Sudca Šahzád Raza poslal Češku na osem rokov a osem mesiacov za mreže! Na miesto ju prišli podporiť tiež ľudia z českého konzulátu a nechýbal ani jej ctiteľ, ktorý jej niekoľkokrát vyznal lásku a nechal sa počuť, že by sa s ňou chcel oženiť. Lenže zo svadby teraz zrejme zíde.

Terezu šokoval verdikt, ktorý pre ňu môže znamenať, že najlepšie roky svojho života má stráviť v drsnom pakistanskom kriminálu, v ktorom nie je neobvyklá vražda väzňov. Okamžite prepukla v plač. „Čo som urobila?“ Pýtala sa. Tíšil ju len jej advokát, ktorý jej pripomenul, že nič nie je definitívne a môžu sa odvolať.

Okrem väzenia musí Tereza zaplatiť tiež pokutu vo výške približne 720 eur. Zato Terezin spoluobžalovaný môže oslavovať. Bol zbavený všetkých obvinení.

 Tereza sa po vynesení rozsudku  zrútila  

Veď ak pôjde všetko podľa toho, ako Raza rozhodol, opustí pakistanskej väzenie ako bezmála tridsiatnička. Česká republika navyše nemá s Pakistanom zmluvu o vydávaní odsúdencov, takže si svoj trest musí odpykať v cudzej krajine, ďaleko od svojich priateľov a rodiny.

 Štátny zástupca môže  sláviť 

Nervózna Češka dorazila na súd, aby tu vypočula konečný ortieľ, mohla sa aspoň spoľahnúť na morálnu podporu tých pár blízkych ľudí, ktorých v Pakistane má. Na miesto dorazili zástupcovia českého konzulátu a tiež jej nápadník, aby spolu s ňou vypočuli rozhodnutie o jej ďalšom osude. Nechýbal ani jej ctiteľ, ktorý jej niekoľkokrát vyznal lásku a nechal sa počuť, že by sa s ňou chcel oženiť. Lenže zo snov o slobode ostali len črepy.

„Tereza je nevinná!“ Právnik obvinil colníkov z falšovania dôkazov

Žalobca využil všetky dôkazy proti Tereze a presadil ten najdôležitejší – kufor, z ktorého colníci vytiahli vrecká s heroínom. Terezin advokát postavil obhajobu na tvrdení, že batožina nepatrilo jeho klientke. Lenže žalobca mal presvedčivejšie argumenty.

Konečné slová sudcu Šahzáda Razy dievčaťu vyrazili dych. Sľúbil Tereze, že rozsudok vynesie v najbližšom možnom termíne, a svojmu sľubu nezostal nič dlžný. Keby ale tušila, aký osud jej pripraví, možno by ešte rada strávila pár mesiacov v blaženej neistote. Od chvíle, kedy sa ujal prípadu, bežalo všetko rýchlo ako v zlom sne.

 Sudca Raza potvrdil svoju  povesť 

prísneho zástupcu justície. Najprv zakázal Tereze fajčiť, odvolal jej obľúbeného strážcu a nakoniec vydal dokonca univerzálny zákaz, aby jej ktokoľvek, okrem jej advokáta, poskytoval akékoľvek materiálne zázemie.

Tereza bola milenkou šéfa drogového gangu!

Pre Terezu to znamenalo, že sa musí veľmi uskromniť. Veď len zohnať hygienické potreby nie je v krajine nič jednoduché. Teraz bude musieť riešiť vážnejší problém. Spolu so svojím obhajcom musí pripraviť stratégiu pre odvolanie. Rozsudok totiž nie je definitívny a rozhodne plánujú odvolanie.

 Zatknutie bolo drsným  šokom 

Terezino rozrušenie pri čítaní rozsudku nebolo o mnoho menšie, než vo chvíli, keď ju pred viac ako rokom zadržali na medzinárodnom letisku v Láhaure a z batožiny pred ňou vytiahli deväť kíl heroínu. Jeho hodnota by na čiernom trhu išla do statisícov. Hoci prešla dvoma kontrolami, záťah colníkov na treťom kontrolnom mieste jej drasticky a nadlho zmenil život a ona skončila vo väzbe.

Súdne pojednávania sa vliekla nekonečne dlho. Zdalo sa, že dôvod na odročenie sa vždy nájde. Nedostavoval sa svedkovia, vypukla štrajk, prišiel čas náboženských sviatkov a pútí. Zdalo sa, že koniec je v nedohľadne a zúfalstvo väznenej Češky nepoznalo medzí.

 To hlavné ešte len  príde! 

Keby podobnej obžalobe ako Tereza čelil miestny občan, mohol by počítať aj s trestom smrti, zadržiavanej Češke však v prípade odsúdenia hrozil mnohoročný trest odňatia slobody. Tereza si ale takú možnosť vôbec nepripúšťala. „Dúfam v spravodlivosť, som nevinná,“ opakovala s presvedčením v hlase.

Tereza odkrýva drogový kartel, odštartovala zatýkanie. Polícia ide po šéfovi Khalidovi

Dlho nebolo jasné, akým smerom sa bud ďalej odvíjať jej osud. Sudca Raza to teraz povedal jasne. Niet divu, že Tereza v súdnej sieni s ťažkosťami kontrolovala emócie. Jej advokát ju ale držal pri zemi. Obaja chápu, že nič nie je definitívne. Obaja sa teraz musí pripraviť na ďalšie kolá boja o jej slobodu.