Začala spievať a odštartovala zatýkanie! Pakistanskí policajti ale na základe udania od českej pašeráčky Terezy (21) dokázali zatiaľ chytiť len radových členov gangu. Po jednom zo šéfov celej organizácie, Britovi s pakistanskými koreňmi Khalidovi, zatiaľ stále pátrajú.

Tereza od začiatku tvrdila, že do Pakistanu cestovala ako fotomodelka. Podľa editora tamojšieho serveru Samaa TV išlo ale zrejme o kamufláž. „Ľudia, s ktorými bola v kontakte, nie sú profesionálni fotografi, novinári a nevydávajú žiadne časopisy,“ povedal v TV relácii.

Polícia Terezine kontakty v krajine preverila a v piatok zatkla Pakistanca menom Shoaib. Ide o muža, ktorý spravoval dom, v ktorom Tereza bývala, a údajne tiež zariaďoval fotenie a ďalšie záležitosti. Pri výsluchu vyšetrovateľom zrejme rýchlo podľahol a udal svojho pomocníka Aftaba, ktorý sa mal tiež podieľať na pašovaní drog. Vypočutý bol tiež vodič, ktorý Terezu viezol na letisko.

Už po svojom zadržaní na letisku však Tereza „prezradila“ ďaleko väčšiu rybu. Malo ísť o jedného z hlavných členov gangu, istého Khalida, ktorý všetko riadil z Anglicka. Na svojom Facebooku uvádza ako miesto svojho pobytu Londýn. Odtiaľ zrejme tiež zariaďoval dievčatám víza, naposledy ale v Terezinom prípade využili pakistanskú ambasádu v Dubline. Po Khalidovi polícia pátra zatiaľ bezvýsledne.

Ide pritom o muža, ktorého sa Tereza veľmi bála. Policajtom síce poskytla jeho fotografiu v jednej z diskusií, ktoré s nimi viedla. Vzápätí si ale zrejme uvedomila, že možno stúpila vedľa. „Ježiš, on ma zabije,“ povedala a skryla si tvár do dlaní.

V súčasnej dobe čaká Tereza v pakistanskom väzení na súd, ktorý by mal rozhodnúť o jej ďalšom osude. Väzba na ňu bola zatiaľ uvalená len na dva týždne. Prípadu sa novo venuje špeciálny vyšetrovací tím zložený z protidrogových policajtov, colníkov a letisková polícia. Všetky tieto zložky sa totiž doteraz o vedení kauzy dohadovali.