Vrahov manželov, o ktorých vražde sme informovali, chytili za hranicami

1068

Podozrivých chytili za hranicami!

Polícia zadržala dve osoby podozrivé z vraždy manželov na Písecku v Českej republike. Podozriví sú zaistení v zahraničí a polícia jedná o ich vydaní. Viac informácií polícia k prípadu zatiaľ nezverejní. Mŕtvych manželov našiel na začiatku januára v ich mobilnom dome pri obci Doběšice syn zavraždených.

Ďalšia vražda manželov v Česku

K brutálnej vražde podnikateľa (+59) a jeho ženy (+54) došlo zrejme prvý januárový víkend. Telá rodičov našiel syn v mobilheimu pri rybníku v osade na Písecku. „Byt mali v Záhorí, odkiaľ pani pochádzala, ale tu trávili väčšinu času. Peniaze mali, či kvôli tomu museli umrieť, to netuším. Myslím ale, že vraha určite chytia,“ povedal jeden zo susedov.

Policajti možných páchateľov odhalili po necelých dvoch týždňoch. Sú zadržaní v zahraničí v policajnej cele. Policajti nechcú zatiaľ zverejniť ani ich pohlavie, ani to, v akej krajine osoby zaistili, ani či sa jedná o Čechov alebo cudzincov. „Vo veci prebieha takzvane extradičné konanie,“ uviedla hovorkyňa polície Lenka Krausová. Na jeho základe sa rozhodne, či podozrivé osoby získa česká polícia, ktorá by ich potom vypočula.

Päťdesiatdeväťročný muž a jeho o päť rokov mladšia manželka mali trvalý pobyt na inej adrese, než na ktorej boli zavraždení. V mobilnom dome pri Doběšici však trávili väčšinu svojho času. Policajti zatiaľ nepoznajú motív činu. Manželov zrejme zavraždili v nedeľu 7. januára a ich syn je našiel o deň neskôr.