Ďalšia vražda manželov v Česku

1110

V obytnom prívese v Južných Čechách našli zavraždených manželov. Polícia hľadá svedkov

Juhočeská polícia vyšetruje dvojnásobnú vraždu. Hľadá páchateľa, ktorý zabil muža (ročník narodenia 1958) a jeho manželku (1963). Mŕtvych našiel v pondelok syn zavraždených v ich obytnom prívese v katastri obce Doběšice v časti Pazderna. Polícia hľadá svedkov. Vražda sa mohla stať už v nedeľu, uviedol juhočeský policajný hovorca Jiří Matzner.

Podľa Matznera mali manželia trvalé bydlisko inde, ale často sa zdržiavali v spomínanom prívese. Neznámy útočník ich zavraždil bodnorezným nástrojom. „Motív činu nie je známy. Kriminalisti preto žiadajú verejnosť o pomoc, privítajú akékoľvek informácie, ktoré by mohli súvisieť s osobami zavraždenými alebo s činom,“ uviedol Matzner. Dôležité je podľa neho svedectva každého, kto cez víkend videl nejakých podozrivých či vozidlá pri obytnom prívese zavraždených, počul podozrivé zvuky, prípadne videl čokoľvek podozrivé. Páchateľa mohol podľa hovorcu prezradiť aj štekot psov, ktorí sa okolo prívesu pohybovali. „Akákoľvek informácia je pre policajtov dôležitá,“ dodal Matzner.

Na juhu Čiech ide o piatu násilnú či podozrivú smrť v rozmedzí niekoľkých dní. V nedeľu nadránom podľa policajtov zavraždil prevádzkovateľ reštaurácie na Písecku hosťa. Kriminalisti navyše od pondelka vyšetrujú úmrtie staršieho páru v Českých Budějoviciach. „Nepamätám, že by v minulosti došlo k toľkým tragickým udalostiam v tak krátkom časovom rozmedzí,“ povedal v stredu Matzner.

foto:Týdeník Policie