Pakistanci sa búria kvôli zadržaniu pašerácky Terezy. Padajú tučné odmeny

1734

Za zadržanie Terezy dostanú tučné odmeny. Pakistanská colná správa prisľúbila peniaze tímu, ktorý Češku s deviatimi kilogramami heroínu odhalil a zatkol. Verejnosť sa ale do polícia pustila za ich nemiestne fotky s peknou blondínkou.

Tereza H. (21) bola zadržaná na medzinárodnom letisku v Láhaure pri pokuse prepašovať deväť kíl heroínu v kufri. Namierené mala cez Spojené arabské emiráty do Írska. Odhalili ju príslušníci pakistanskej colnej správy. Vedenie ich za to podľa pakistanského webe Customs Today pochválilo a oznámilo, že dostanú odmenu.

Tereza z pakistanského väzenia píše správy z mobilu! Domáce média sú z toho v šoku

Verejnosť má na prácu pakistanskej polície ale trochu iný názor. Pred pár dňami sa ľudia na sociálnych sieťach divili nad skupinovou fotkou Terezy s vysokými úradníkmi pakistanskej colnej správy a Federálnej vyšetrovacej agentúry. Dievča je na nej bez pút, usmieva sa a pózuje. „Kto presne tu bol zatknutý?“ Pýtal sa jeden z užívateľov na Twitteri. Navyše to vyzerá, že sa Češke dostáva po zatknutí nadštandardnej starostlivosti a k ​​dispozícii má aj svoj telefón.

O jej prípad sa preťahujú hneď tri bezpečnostné zložky. Protidrogový útvar, letisková polícia a colníci si medzi sebou vymieňajú oficiálne listy a dohadujú sa, kto by mal viesť vyšetrovanie. Colníci údajne zatiaľ odmietajú Terezu inému oddeleniu odovzdať.