Brutálne masaker nevinných levov! Pytliaci im odrezali papule a laby

1924

Pohľad, z ktorého každého milovníka zvierat bolí srdce. Krutí pytliaci vzali útokom leví ranč Sunward v Juhoafrickej republike. Výsledok je tragický. Päť levov zomrelo v neznesiteľných bolestiach. Potom im boli odrezané papule a labky.

K incidentu došlo na ranči v utorok. Podľa britského Daily Mailu najskôr pytliaci do výbehu levov nahádzali jedom otrávené kuracie mäso. To nebohé zvieratá zjedla a potom umierala v desivých bolestiach až pol hodinu.

 Zabitý bol lev a štyri  levice 

Potom, čo zvieratá zahynula, si vystríhali v plote cestu dovnútra a levovi a štyrom leviciam odrezali papule a labky. Zmasakrovanými zvieratami sú Tau († 10) a levice Zuri († 3), Nala († 3) a sestry Tana († 5) a Jade († 5).
Pytliaci svoj úlovok predajú šamanom, ktorí z neho uvarí legendami opradený elixír muti. Ten je nielen v tejto krajine veľmi cenný a žiadaný. Ranč prevádzkuje bývalý vojnový letec Menno.

 Hrozný  zážitok

„Keď dostanete telefonát, v ktorom vám povedia, že vaši levy boli nielen zabité, ale aj zmasakrované, nič vás na to nepripraví,“ vypovedal Menno. Park založil pre deti z horších podmienok, aby sa dozvedeli o levoch.
„Je to dobrodružný kemp a súčasťou zážitku je na konci stretnutia s levmi, aby sa deti o nich naučili,“ vyhlásil Menno, ktorý so svojimi priateľmi usporadúva aj letecké proti pytliacke hliadky.

 Už tretí prípad tento  mesiac 

V oblasti ide pritom tento mesiac už o tretí prípad vyčíňania pytliakov. Polícia sa prípadom zaoberá, ale vystopovať pytliakov je v Juhoafrickej republike ťažké. Menno však dúfa, že sa to podarí.