Bývalý väzeň sa chce nechať znovu zavrieť. Chýba mu televízny kanál zadarmo

404

Pravidelná strava, istota teplej postele aj pokoj od povinností bežného sveta – aj to okrem tých nepríjemných vecí ponúka väzenie a nie je divu, že sa z neho niektorým trestancom nechce. Muž z Francúzska predčil všetko, keď ako dôvod opätovného uväznenia uviedol bezplatný televízny kanál.

Canal + je francúzsky prémiový kanál, ktorý svojím predplatiteľom ponúka tú najlepšiu domácu i svetovú seriálovú tvorbu, priame prenosy športových stretnutí, populárne animáky či erotické relácie. Sledovať ho môžu tiež obyvatelia francúzskych väzníc. Kým bežný človek si za jeho používanie musí mesačne zaplatiť okolo desať eur, trestanci ho majú ale k dispozícii zvyčajne zadarmo. A práve to bol aj údajný dôvod, prečo dvadsaťpäťročný muž znovu spáchal zločin a nechal sa chytiť.

Bývalý väzeň vykonal sériu vlámaní v meste Tolouse a na všetkých miestach činu zanechal DNA v podobe slín, to aby naň vyšetrovatelia ľahšie prišli. Súdu potom oznámil bizarný dôvod svojho počínania.

„Ľudia, ktorí preferujú väzenia pred životom na ulici, sú vcelku bežní, ale toto je prvýkrát, čo obhajujem klienta, ktorý sa chce nechať zavrieť kvôli televízii,“ nechala sa počuť udivená právnička Delphine Reynaud-Aymard. Keď zločinca obhajovala minule, za každú cenu chcel byť na slobode. Teraz chce súdu preto skôr dokázať, že muž nie je psychicky v poriadku a namiesto pobytu za mrežami potrebuje zdravotnícku starostlivosť.

Chystal útek z väzenia ako gróf Monte Christo. Tunel z cely si hĺbil kefkou na zuby

O podmienkach panujúcich vo francúzskych väzniciach sa rozhovoril nemenovaný policajt. Podľa neho je úplne bežné, že väzeň nemusí za sledovanie televízneho kanálu zaplatiť ani cent.

Väzenský gang odsúdil na smrť teroristu zo Zélandu, advokát sa bojí o jeho život