Chystal útek z väzenia ako gróf Monte Christo. Tunel z cely si hĺbil kefkou na zuby

480

Po zuby ozbrojení ťažkoodenci strážili na Okresnom súde v Ostrave dealera pervitínu Romana P. (34). Niet sa čo čudovať. Jeden z určite najstráženejších väzňov v SR sa totiž skoro prekopal z väzobnej cely na slobodu! Mal smolu, metrový tunel objavili „bachari“ tesne pred dokončením.

Pri jednej z prehliadok jeho väzobnej cely tento rok v januári zostala väzenská stráž v šoku. V stene za podozrivo posunutým vešiakom bol metrový tunel z cely do budovy Krajského súdu!

„Kontroly ciel sú pravidelné,“ povedala vtedy hovorkyňa ostravskej väzobnej väznice Marcela Kvapilová.

 Už bol na  konci 

Roman P. tunel kopal týždne pomocou kefky na zuby, lyžice a ďalších „pomôcok“. Nezastavil sa ani cez Vianoce.

„Na jednej stene bolo nájdené narušenie muriva, ktoré však neumožňovalo osobám opustiť múry väznice,“ povedala Kvapilová. Suť po častiach splachoval do záchodu.

Podľa neoficiálnych informácií ale bol muž s kopaním takmer hotový, išiel si však po poslednej „šichte“ zdriemnuť. A vtedy dozorcovia so šťastím jeho plány prekazili.

Gangster naplánoval neuveriteľný útek z väzenia! Prezliekol za 19ročnú dcéru

 Kopal „posilnený“  pervitínom 

Ostravský „tunelár“ sa do väzby dostal za drogové delikty. Kšeftoval s pervitínom a neprestal s tým ani vo väzobnej väznici. Zásoboval pervitínom aj spoluväzňa. Práve drogy mu údajne pomáhali aby v únavnom kopaní neprestával.

K skorším obvineniam za drogové delikty pribudli ďalšie. „Konkrétne z poškodzovania cudzej veci a marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ uviedli zástupcovia polície.

Neuveriteľný útek väzňa v Bratislave. Richard jednoducho odišiel cez vrátnicu!

 Samopaly na  súde 

Vzhľadom k obvineniu Romana P. strážilo päť ťažkoodencov z väzenskej eskorty. Boli vyzbrojení samopalmi. K okresnému súdu bol muž predvedený už viackrát, ale rokovania sa stále odročuje.

„Nedostavila sa dôležitá svedkyňa. Priletela síce do Európy z Kanárskych ostrovov, ale údajne nestihla autobus z letiska,“ uviedla pri piatkovom rokovaní sudkyňa. Obžalovanému mužovi hrozí päť rokov väzenia.

Nebezpeční kanibali na úteku! Polícia našla ešte na horúcej panvici ľudskú pečeň