V texaskom Fort Worth cez víkend biely policajt zastrelil 28-ročnú černošku potom, čo k jej domu hliadku uprostred noci privolali znepokojení susedia kvôli otvoreným vchodovým dverám.

Strážca zákona vystrelil, keď pri obchádzaní domu zazrel v okne spálne ľudskú postavu. Podľa vyhlásenia miestnej polície sa cítil v ohrození.

K domu Atatiany Jeffersonovej policajná hliadka dorazila okolo 02:30 v noci na sobotu (09:30 SELČ), uvádza spravodajský web BBC. Video z kamery umiestnenej na uniforme strážnika ukazuje, ako dvojica policajtov najskôr kontroluje vchodové dvere a následne za svitu bateriek mieria pozdĺž obvodu domu.

V istom momente sa záber stáča k oknu spálne, kde sa objavila postava. Policajt kričí „Ruky hore! Chcem vidieť vaše ruky!“, Načo prakticky okamžite strieľa.

Súložou ukončili rozlúčku so slobodou. Barman „omylom“ pretiahol nastávajúcu nevestu

Jeffersonova strelnej rane na mieste podľahla. V spálni s ňou v osudnom momente bol ešte osemročný synovec, ktorého podľa vyjadrenia rodiny mala tú noc doma na stráženie. Polícia uviedla, že v izbe sa našla zbraň, nie je však jasné, či ju Jeffersonova pred smrťou držala v ruke.

Policajtka v USA zabila muža v domnení, že je v jej byte. Omylom vošla do susedovho

Podľa oficiálneho vyhlásenia proti nej policajt použil svoju pištoľ, pretože považoval vzniknutú situáciu za ohrozujúcu. Predstaviteľ policajného zboru vo Fort Worth v nedeľu na tlačovej konferencii potvrdil, že dotyčný strážnik pred výstrelom neohlásil, že je policajt. Incident bude teraz vyšetrovaný, pričom jeho hlavný aktér, ktorý je u miestnej polície od vlaňajšieho apríla, bol kvôli udalosti suspendovaný.

Policajt si pomýlil pištoľ s paralyzérom a strieľal. Za zabitie dostal štyri roky