Súlož „omylom“ medzi nastávajúcou nevestou Monikou V. (30) a barmanom Petrom M. (34), ktorý predvlani obsluhoval pri jej rozlúčke so slobodou v kempe pri priehrade Hracholusky na Plzeňsku, nebola znásilnením. Rozhodol tak neprávoplatne Krajský súd v Plzni. Štátny zástupca si ponechal lehotu na odvolanie.

Obžalovanému hrozilo až desať rokov, žena totiž po prežitej traume trpí psychickými problémami. „Nebolo spoľahlivo dokázané, že sa poškodená nachádzala v úplnom stave bezbrannosti, teda v hlbokom spánku alebo bola výrazne ovplyvnená alkoholom. Sama na hlavnom pojednávaní uviedla, že súlož vnímala. Obžalovaný ju mohol subjektívne vnímať ako osobu, ktorá na jeho sexuálne správanie reagovala ústretovo,“ zdôvodnil predseda senátu Tomáš Bouček.

Podľa obžaloby Petr M. využil práve ženinu opilosť a spánok. „So zámerom sexuálne sa uspokojiť si k nej ľahol, bez jej vedomia jej vyzliekol nohavice s nohavičkami, a začal na nej, taktiež bez jej vedomia, vykonávať súlož,“ uviedol štátny zástupca Roman Šustáček.

 Chcel  kamarátku 

To, že išlo v podstate o „omyl“, tvrdil Petr M. od samého počiatku. Mal vraj totiž záujem o nevestinu kamarátku Veroniku H. (29), ktorú odprevadil na izbu, kde v tom čase už spala nastávajúce nevesta a ešte jedno dievča.

„Veronika mi ale povedala, že si ide ešte pre fľašu vína. Mal som tam na ňu počkať. Posadil som sa v chodbičke na koberec a zaspal som,“ vypovedal Peter M.

 Myslela, že je to  sen 

Keď sa prebudil, šiel do izby a vliezol do postele k údajnej Veronike. Namiesto nej ale spala na lôžku práve nastávajúce mladá pani. „Vzala si ma pod deku, začali sme sa bozkávať, dávali dolu sme jej nohavice, to bez jej pomoci nešlo, boli upnuté, a potom sme súložili. Je mi to zo srdca ľúto, ale vinu necítim. Bolo to nedorozumenie,“ popisoval obžalovaný.

Čecha, ktorého vinili zo znásilnenia dieťaťa v Kambodži, je už doma. Chovali sa ku mne ako k hyene!

Nevesta uviedla, že to prehnala s alkoholom, necítila sa dobre a tak ju odviedli na izbu, uložili a ona tvrdo zaspala. „Vnímala som, že ležím na chrbte a cítim, akoby do mňa prenikal penis. Nevedela som, či to nie je sen. Hlavou mi letelo, že som doma a je to môj priateľ, nechápala som, čo sa deje,“ vypovedala Monika V.

 Asi som súložila, povedala  kamarátkam 

Potom sa do izby vrátila skutočná Veronika, našla kamarátku v posteli s Petrom M. a zakričala na ňu. „Obžalovaný v ten okamih vyvrcholil na prestieradlo, rýchlo sa obliekol a z izby utiekol,“ uviedol v obžalobe štátny zástupca Roman Šustáček.

Lady Gaga prezradila, že ju v devätnástich znásilnil hudobný producent

Nastávajúca nevesta sa potom zobrala, došla na toaletu a oznámila kamarátkam, že má pocit, ako by s ňou niekto súložil. Keď jej potvrdili, že sa jej to nezdá, rozplakala sa a požiadala kamarátky, aby zavolali políciu.

„Necítim pocit bezpečia, je to hrozný pocit bezmocnosti, je to ťažké,“ plakala Monika V. na súde. Po nevydarenej rozlúčke trpí psychickými problémami a musela vyhľadať odbornú pomoc. Oporou je jej aj manžel, za ktorého sa týždeň po incidente vydala.