Čecha, ktorého vinili zo znásilnenia dieťaťa v Kambodži, je už doma. Chovali sa ku mne ako k hyene!

1282

Čech Václav P. (46) už je vonku z kambodžského väzenia. Po niekoľkých mesiacoch pekla sa konečne mohol vrátiť do svojho bytu v Kambodži, ktorý mu úrady zapečatili, radosť z toho ale nemá. V drsnej výpovedi na Facebooku poukazuje na tých, ktorí mu hádzali polená pod nohy.

„Bol som veľmi naivný, keď som sem prišiel žiť svoj kambodžský sen,“ začína príspevok čerstvo prepusteného Václava P., ktorý sa dostal do svojho kambodžského bytu a mal čas premýšľať nad uplynulými dvoma rokmi.

 Zachovali sa ku mne ako  hyeny! 

„Zanevrel som na tunajší systém, na políciu, súdy, prokuratúru, advokátov a na väčšinu neziskoviek. Zanevrel som tiež na pár jednotlivcov, ktorí sa ku mne alebo k Nicol zachovali oveľa horšie ako posledné hyeny,“ píše Václav.

Zároveň ale tiež poďakoval ľuďom, ktorí ho celý čas podporovali. Či už išlo o financie alebo o prostú, ale dôležitú, pozitívnou energiou. Nezabudol ale ani na ľudí, ktorí mu jeho pobyt v Kambodži znepríjemnili najviac. „Na záver by som si dovolil popriať asi tak päťdesiatich kambodžským hyenám príjemný pobyt v PEKLE ….“ uzavrel Václav „Wendi“.

Václavovi hrozilo až päť rokov v kambodžskom väzení za sexuálne obťažovanie štrnásťročnej Nicol. Údajne ho krivo obvinila nezisková organizácia Aple. V skutočnosti sa ale snažil len malej Nicol pomôcť v krušných chvíľach. Je totiž nakazené vírusom HIV, ktorý má tiež jej matka. Teraz je Václav P. na slobode a hľadá financie a riešenie, ako Nicol pomôcť.

Angelinu Jolie obvinili, že využívala deti z Kambodže. Herečka to odmieta