Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!

2662

Súd na americkej Aljaške v januári odsúdil Andrewa Rennera (41) a jeho syna Owena (18) za zabitie hibernujúcej samica medveďa baribala s dvoma mláďatami. Preukázať ich vinu nebolo dvakrát ťažké – ich zbabelý lov zachytila ​​kamera prírodovedcov namierená priamo na medvedí brloh. Znepokojujúce zábery teraz zverejnili ochrancovia prírody.

Vlani v apríli Andrew a Owen z Aljašky popravili spiacu medvedicu aj s jej dvoma mláďatami. Lovci sa zachovali neskutočne zbabelo, zvieratá zastrelili, keď spali zimným spánkom v brlohu. „Nikdy neprídu na to, že sme to boli my,“ povedal Owen otcovi pred brlohu.

Nemal však tak úplne pravdu, pretože celú scénu aj so zvukom natočila kamera prírodovedcov namierená priamo na brloh. Video, ktoré natočila, rozhodne nie je pre slabé povahy. Lovci najskôr zastrelili medvedicu, potom sú počuť kňučiace mláďatá. Ich hlasy utíšili dva výstrely.

Keď sa Andrew s Owenom uistili, že sú zvieratá mŕtva, vytiahli medvedicu z brlohu a nad jej telom si víťazoslávne plesli a Owen zapózoval pre fotku.

Pytliaci v Čade zabili za týždeň 89 slonov

„My sa s tým nes**eme. Ideme, kam chceme a zabíjame,“ povedal Owen otcovi. Z medvedica potom spoločne stiahli kožu a odišli na lyžiach. Telá medvieďat viezli v igelitovej taške.

Po dvoch dňoch sa Renner k brlohu vrátili, aby zahladili stopy. „Budem musieť do brlohu, nech sa uistíme, že tam nič nezostalo, že áno?“ Spýtal sa otec syna. „Áno, to je dobrý nápad,“ odpovedal Owen.

Legalizujte obchod s rohmi nosorožcov

Lovci si dali na upratovaní záležať, z miesta odniesli aj vystrelené nábojnice, ich precíznosť bola ale vzhľadom k nasnímaným záberom úplne k ničomu. Renner bol v januári uznaný vinným z porušenia celkom 12 zákonov, sudca ho poslal na 3 mesiace do väzenia a na desať rokov mu zakázal lov.

Andrew navyše dostal pokutu vo výške deviatich tisíc dolárov a sudca mu nechal zabaviť loď, auto, zbrane, lyže a mobilný telefón.

Briti chcú ťažiť ropu v najstaršom africkom národnom parku

Owen vyviazol s o poznanie miernejším trestom. Sudca ho odsúdil na mesiac odňatia slobody podmienečne, loviť nesmie dva roky. V niektorých oblastiach Aljašky je zabíjanie medvedíc s mláďatami legálne. Nie však tam, kde žijú Renner.

Povolenie zabíjať – strážcovia nosorožcov majú kontroverznú právomoc