Úchylný otec predal neplnoleté dievča do Švédska na sex a k sobáš!

2393

Toto je príbeh, z ktorého sa musí všetkým zodpovedným rodičom zvierať hrdlo. Polícia na Slovensku i Švédsku rovnako ako príslušné sociálne úrady riešia desivý prípad. Slovák mal predať svoju maloletú dcéru k sexuálnemu zneužívaniu a k dohodnutému manželstvu do Švédska!

 Smutný  príbeh 

Podľa denníka Nový Čas, ktorý o prípade informoval, všetko začalo tým, že otec s dcérou odcestovali so zvolením jej matky do mesta Malmö vo Švédsku. Práve v ňom žije aj početná komunita Slovákov.

Prípad vyšiel na svetlo, keď sa prevalilo, že mohla byť do Švédska predaná a tam držaná nasilu. Existuje tiež podozrenie, že bola bitá a opakovane sexuálne zneužívaná. Je podozrenie, že otec predal dievča inému mužovi a jeho synovi.

Tomáš predal dcéru ako ťavu! Namiesto školy musela plniť manželské povinnosti!

Príbuzná matky zburcovala úrady v dvoch štátoch, pretože s dievčaťom stratila rodina kontakt.

 Otec bol prepustený pre  nedostatok dôkazov 

Zo Švédska prišla aj správa, že tamojšie orgány otca dievčaťa prepustili kvôli nedostatku dôkazov. Sociálna kuratela navrhla neplnoleté dievča previezť späť do rodnej krajiny.

Úrady ju na Slovensku zverili do starostlivosti neziskovej organizácie, ktorá má sídlo na západnom Slovensku. Kde je ale presne dievča umiestnená, taja. Prípadom sa pritom už takmer pol roka zaoberá polícia. Vyšetrovateľ podal trestné oznámenie pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi.