Lady Gaga prezradila, že ju v devätnástich znásilnil hudobný producent

1249

Speváčke, ktorej vlastné meno znie Stefani Germanotta, vraj trvalo dlhé roky, než sa cez traumu preniesla. Musela vraj absolvovať niekoľko terapií. Keď pre svoj vlaňajší album Artpop napísala pieseň Swine, ktorá je o sexuálnom násilí, chcela sa vypísať zo svojich pocitov a hnevu, ktorý po znásilnení cítila.

„Hneď potom ma to toľko nezasiahlo, skôr až asi o štyri či päť rokov neskôr, „ uviedla Lada Gaga. Dlho si vraj odmietala priznať, že sa to vôbec stalo. „Zasiahlo ma to veľmi tvrdo, bola som traumatizovaná. Hovorila som si ale, že musím ísť ďalej a dostať sa z toho,“ dodala.

Znásilnená v lekárskej ordinácii

Keď sa jej moderátor spýtal, či niekedy neskôr zastala násilníkovi tvárou v tvár, uviedla, že nie. „Vydesilo by ma to. Paralyzovalo by ma to. Videla som ho raz v obchode a bola sam paralyzovaná strachom,“ uviedla popová hviezda.

Lady Gaga sa dlhé roky zápasí s psychickými problémami. Liečila sa s poruchou príjmu potravy a doteraz tiež berie antidepresíva. „Užívam lieky na depresiu každý deň … Predtým som sa kvôli tomu trápila. Hovorila som si, prečo neviem byť šťastná? Ale potom mi došlo, že som sa tak narodila a že niektorí ľudia majú problém vidieť to svetlo. Ale depresie sa musia brať oveľa vážnejšie,“ vyhlásila počas svojho koncertu v londýnskej O2 Aréne.

V hudobnom prostredí sa tiež dostala ku drogám a alkoholu. V tomto smeru jej významne pomohol Elton John. „Je to celkom prúser, keď ste priateľmi s ľuďmi, ktorí mali problém s drogami a alkoholom, treba Elton. Ten si ma podal veľmi vzpriamene a striktne. Povedal mi dôrazne:, Gaga, je to už moc! ‘A zachránil mi život,“ tvrdí popová hviezda.

Najhoršie problémy s alkoholom a drogami mala vraj v roku 2013. Rozhodla sa s tým skončiť, keď pokazila svadbu svojej najlepšej kamarátke, kam prišla „úplne sfetovaná“. V súčasnej dobe sa snaží abstinovať, ale nedarí sa jej to vždy. „Som teraz triezva. Niekedy. Nie vždy. Len keď som na pódiu, “ priznala.