V šoku sú obyvatelia mesta Chabarovsk ležiace na východe Ruska. Sofie Žukovová (80) tam mala zavraždiť niekoľko ľudí, vrátane malého dievčatká! Polícia osemdesiatročnú ženu začala podozrievať potom, čo záhadne zmizol Ukrajinec, ktorému Žukovová prenajala izbu vo svojom byte.

Ruský Sweeney Todd! Takúto prezývku dostala Sofie Žukovová, ktorá čelí obvineniu z vrážd a kanibalizmu. Osemdesiatročná žena, ktorá žije v meste Chabarovsk, údajne zavraždila najmenej troch ľudí.

Jednou z obetí malo byť aj osemročné dievčatko. Dievča malo okolo Žukovovej behať a kričať. Dôchodkyňa ju vraj zahriakla, nech je ticho. Dievča na to však zareagovala tým, že po dôchodkyni hodila zmrzlinu. Potom sa po dievčatku zľahla zem. Jej rodičia nahlásili na polícii, že je nezvestná, v decembri roku 2005. Strážcovia zákona ale našli už len detské pozostatky.

Rakúsky dôchodca si chcel zo zavraždenej Slovenky pripraviť obed a zjesť ju

Ďalšou obeťou mal byť Vasilij Šljachtič († 52). Tomu Žukovová prenajala izbu vo svojom byte. V januári však znenazdajky zmizol. Strážcovia zákona potom v smetných košoch po celom meste začali objavovať časti tela. Vyšetrovatelia neskôr zistili, že pozostatky patria nezvestnému mužovi. Preto si vyžiadali povolenie, aby mohli prehľadať jej byt. „Kriminalisti našli nože a pílky, na ktorých bola krv obete. Bola zatknutá za vraždu,“ povedal o tom, čo nasledovalo, hovorca polície. Policajti navyše v jej chladničke našli ľudské orgány!

Osemdesiatročná žena sa podľa informácií Daily Star mala k vražde päťdesiatdvaročného podnájomníka a osemročného dievčatka priznať. Podľa ruských médií sa navyše mala priznať ešte k vražde svojej kamarátky, ktorá sa k nej nasťahovala v roku 2013. Žukovová navyše mala z mäsa svojich obetí robiť želatínový pokrm Aspik a rozdávať ho deťom a susedom.

David Harker, kanibal z Darlingtonu

„Vždy sme si hovorili, že je divné, že napriek hrubosti a nepriateľstvu, si našla čas variť pre tunajšie deti,“ povedala tamojšia obyvateľka Taťjana. „Občas dávala jedlo dospelým, dávala mi a môjmu mužovi taniere s mäsom v želatíne. Pamätám si to dobre, pretože môj manžel hovoril, nech to nejem, že nikdy neviem, z čoho je to vyrobené a ako to vyzerá, mal pravdu,“ uzavrela Taťjana.

Sexuálne sadista a kanibal, ktorý jedol mäso svoje obete, dostal novú prácu. Stal sa kuchárom!

Žukovová pracovala na bitúnkoch a bola vydatá za inštalatéra menom Ivan, ktorý zomrel v roku 2005. Manželia spolu vychovávali troch synov, ktorí sú už dospelí a majú svoje rodiny. Žukovová však nie je s deťmi, ani vnúčatami v kontakte.

Šunka v aspiku