Býk v aréne zvíťazil nad toreadorom. Priateľa netere španielskeho kráľa nabodol býk medzi nohy!

1589

Tradičné zábava Španielov, býčie zápasy, sa skoro zvrhla na tragédiu. Nebezpečné zviera po boji napadlo mladého toreadora, ktorý je zároveň priateľom netere španielskeho kráľa Victorie (19). Muž útok prežil, ale s hlbokými ranami v dolnej oblasti tela zostáva vo vážnom stave.

K dramatickým udalostiam došlo pri tradičnej koride k príležitosti osláv „Hispánskeho dňa“ v aréne Las Ventas v hlavnom meste Španielska v Madride.

V Španielsku v aréne zvíťazil býk

Mladý toreador Gonzalo Caballero (27), ktorý je zároveň priateľom netere španielskeho kráľa Filipa IV., Nezvládol situáciu s býkom uprostred arény, a keď sa ho na konci predstavenia snažil zabiť nabodnutím tradičným mečom, býk v tom momente zaútočil na toreadora, čomu sa prizerala aj celá kráľovská rodina.

Adepti bojových umení zložia na zem býka len s pomocou holých rúk, bez toho aby ho usmrtili

Býk muža dvakrát nabodol na svoje rohy najprv v oblasti slabín a tiež do stehna. Rany sú údajne hlboké 25 až 30 centimetrov a mladý toreador musel už v hale podstúpiť operáciu. Potom bol prevezený do nemocnice San Francisco de Asis, kde stále leží vo vážnom stave.

Dvanásťročný chlapec sa stal najmladším toreadorom v Mexiku

Ľudia v aréne aj napriek neúspechu mladého muža žiadali, aby ako všetci víťazi dostal odrezanej ucho býka, s ktorým bojoval. Nakoniec pre neho údajne odrezal ucho iný toreador a personál mu ho doručil priamo na izbu v nemocnici.