Odporný zločin vyšetrujú v týchto dňoch rakúski policajti. V Neziderskom jazere objavili pozostatky ženy, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzala zo Slovenska. Zavraždiť a rozštvrtiť ju mal 63-ročný Rakúšan, ktorý už raz za podobný čin skončil vo väzení. Muž sa dokonca priznal, že si kus jej tela zmrazil, aby ho mohol zjesť.

Vražda ženy, ktorá podľa médií zrejme bola slovenská prostitútka a ktorej rozštvrtené telo bolo nájdené pri Neziderskom jazere na východe Rakúska, má oveľa temnejší pozadie, než bolo doteraz známe. Šesťdesiattriročný Rakúšan, ktorý sa k činu už priznal, časť tela zmrazil, aby ho neskôr mohol zjesť, uviedla v stredu rakúska prokuratúra. Identita ženy zatiaľ nie je známa.

„Mal v pláne ju neskôr ochutnať,“ povedala hovorkyňa prokuratúry Verena Strnadová o časti tela, ktorú si vrah uschoval v mrazničke.

Rakúšan tvrdí, že sa so ženou, ktorá mu oznámila falošné meno, zoznámil v marci na viedenskom Západnom nádražie a odišiel s ňou domov. Žena ale začala kričať, keď pristúpil k intímnostiam, preto ju v panike uškrtil. Následne ju rozrezal a tela sa zbavil v Neziderskom jazere.

Polícia doteraz neobjavila všetky pozostatky, nenašli sa ešte ruky a lýtka ženy.

Identitu obete, ktorá mala medzi 25 až 30 rokmi, polícia zatiaľ nepozná. V databáze ale má jej DNA, ktorú našla vlani na jar vo Viedni pri vyšetrovaní prípadu vlámania do pivnice. Súvislosť medzi ženou a vlámaním známa tiež nie je.

Rakúšan, ktorý sa k vražde priznal, strávil za mrežami za rôzne násilné a sexuálne činy cez 30 rokov. V novembri 2016 ho však podmienečne prepustili na základe podkladov dvoch odborníkov. Tí totiž tvrdili, že podľa výsledkov dokumentácie psychológa a psychiatra je Alfred neškodný.