S ktorými hračkami by ste urobili deťom radosť?

1464

Je to takým smutným trendom dnešnej doby, keď vidím ako sa deti hrajú len na tabletoch, telefónoch a hrať sa normálnym klasickým spôsobom už poriadne ani nevedia. Nerozvíja sa im sociálne cítenie nakoľko sa hrajú sami, nič sa nenaučia a keď im hru vypnete/zoberiete, tak príde hystéria.

Tak ako väčšina tridsiatnikov som bol nútený zorientovať sa v hračkách, mam veľa kamarátov, ktorí majú deti a nekonečný kolobeh premýšľania nad tým, čo kupovať, ma dohnal k jednému večeru strávenému malou analýzou obchodov hračiek.

Kúpiť hračku v dnešnej dobe nie je vôbec jednoduché, deti sú náročné, možností je tisíce a pokiaľ nemáte silné indície, tak je ťažké odhadnúť, akým smerom sa voči dieťaťu orientovať, zároveň majú deti väčšinu hračiek okukané, čo znamená, že pokiaľ ich a ich rodičov chcete niečím prekvapiť, musíte byť trochu kreatívny.

Preklikal som sa desiatkami stránok a e-shopov, delil ich podľa sortimentu a dospel k niekoľkým, ktoré stoja za zmienku.

Vynechám tu alltoys a dráčiik, nakoľko ich vnímam ako last minute obchody za vyššie ceny, kde chodím len v krajnom prípade a rovnako vynechám aj drvivú väčšinu e-shopov, ktoré len poväčšine kopírujú ich sortiment. Nehovoriac o tom, že ich sortiment deti poznajú najlepšie a rovnako aj hračky v nich, takže ich určite neprekvapia.

Prvým obchodom, ktorý by som odporučil sú Montessori hračky, popravde som o existencii tohto typu hračiek ešte pár mesiacov dozadu ani len netušil, ale som z nich nadšený, tak sa musím podeliť. Jedná sa primárne o drevené hračky, ktoré pripomínajú tie, s ktorými som sa hral aj ja ako dieťa. Sú klasické, nenáročné na údržbu a veľa vydržia. Nemusíte sa báť, pokiaľ sú vaše deti ešte malé, že ich budú pchať do úst nakoľko Montessori používa zdraviu nezávadné farby.  

Ďalším typom určeným primárne pre chlapcov sú Bruder hračky. Jedná sa o hračky výhradne nemeckej výroby, výborné pre hranie sa v prírode a na pieskoviskách. Hračky sú funkčné, kvalitné a deti začnú rýchlejšie chápať základy mechaniky, pohybu a môžu sa zoznámiť so zvieratami, poľnohospodárskymi a pracovnými strojmi, autami a ľuďmi z rôznych profesií.

Posledným e-shopom, o ktorý by som sa chcel podeliť pokiaľ hľadáte niečo novéNové hračky, na rozdiel od väčšiny iných e-shopov som väčšinu ich sortimentu inde nenašiel. Majú kvalitné dinosaury, transformerov a skladačky. Škoda len toho malého výberu.