Gangster naplánoval neuveriteľný útek z väzenia! Prezliekol za 19ročnú dcéru

1471

Vodca brazílskeho gangu Clauvino da Silva, ktorý sa neúspešne pokúsil utiecť z väzenia v prevleku za svoju 19-ročnú dcéru, bol v utorok nájdený v cele mŕtvy. Obesil sa.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

Štyridsaťdvaročný zločinec prezývaný Drobec k prestrojeniu použil latexovú masku, parochňu, okuliare, podprsenku, ružové tričko s veselým motívom a vypasované džínsy; takto maskovaný sa pokúsil odísť z väznice Gericinó v Riu de Janeiro. Dcéru, ktorá ho prišla v sobotu navštíviť, mal zrejme v pláne nechať vnútri.

Krvavý masaker: Maskovaní útočníci vystrieľali bar! Zomrelo 11 ľudí, z toho šesť žien

Úrad pre správu väzníc následne zverejnil video, na ktorom Clauvino da Silva postupne odkladá svoj prevlek a hovorí nahlas svoje meno. Záznam videli milióny užívateľov po celom svete. Po zmarenom pokuse o útek bol gangster prevezený do väznice s maximálnou ostrahou. Zábavná epizóda ale skončila tragicky.

„Väzeň sa podľa všetkého obesil na plachte,“ uviedla v utorok väzenská správa a dodala, že okolnosti sa vyšetrujú. Da Silva bol podľa brazílskych úradov členom vedenia Red Command, jednej z najmocnejších brazílskych zločineckých skupín, ktorá ovládala obchod s drogami v značnej časti Ria.

Newyorské gangy násťročných, kedy ešte neboli plné drog a zbraní

Brazília dlhodobo zápasí s problémami s násilím v preplnenom väzenskom systéme, ktorý je tretí najväčší na svete, pripomenula v súvislosti s kauzou agentúra Reuters.

Minulý týždeň zomrelo pri strete dvoch gangov vo väznici v brazílskom meste Altamira 62 väzňov. Strety vypukli po tom, čo skupina väzňov zaútočila na krídlo, v ktorom boli umiestnení väzni zo znepriateleného gangu, a založila pri tom požiar. Väčšina obetí sa udusila, 16 väzňov malo odrezané hlavy.

Pri väzenskej vojne gangov došlo aj na rezanie hláv! Zomrelo 52 väzňov

Za posledné tri dekády stúpol počet uväznených osôb v Brazílii osemkrát na zhruba 750 000 ľudí.