Česko-Slovenský gang v Anglicku znásilňoval a nútil neplnoleté dievčatá k prostitúcii

2691

Trinásťročné a štrnásťročné dievčaťa nútili títo úbožiaci k prostitúcii. Ak odmietali, hrozil im česko-slovenský gang bitkou. Teraz ale nad kriminálnikmi definitívne spadla klietka. Britský súd poslal týchto grázlov na päť až dvadsať rokov do väzenia!

Terorizovanie maloletých Angličaniek, ale aj Češiek a Sloveniek, z ktorých minimálne jedna bola mentálne zaostalá, dochádzalo počas piatich mesiacov v roku 2012. Miestom hororových udalostí sa stal Peterborough.

Gang viedol Zdeno Mirga (18)

Gang viedol Zdeno Mirga (18) prezývaný Chudý. V jeho obludnej mysli sa zrodil plán na zneužívanie maloletých k prostitúcii. Práve on nútil postihnuté dievča k sexu za peniaze. Bral ju dokonca na večierky, kde ju všetkým ponúkal.

Nebohá dievča nevedela, ako z toho von. „Povzbudzoval ju, často naozaj veľmi dôrazne, aby ostatným poskytovala sex,“ povedala prokurátorka Angela Rafferty na súde. Za peniaze, ktoré mu dievča zarobila, si kupoval vodku a marihuanu. Na súde dostal 16 a pol roka odňatia slobody.

Renato Balog (18)

Jeho komplic Renato Balog (18) často dievčatá nútené k prostitúcii sám znásilňoval. Jedna z obetí na súde priznala, že keď na ňu bol dobrý, tak sa do neho zamilovala, ale všetko sa potom otočilo o stoosemdesiat stupňov. „Bola som veľmi zmätená a strápnenia. Hanbila som sa za veci, ktoré som robila, nechcela som ich robiť,“ vypovedala dievčina na súde.

Sedemnásťročný Jan Kandráč

Balog dostal nakoniec 12 rokov za mrežami. Ďalší z česko-slovenského gangu, ešte len sedemnásťročný Jan Kandráč dostal 5,5 roka väzenia. Aj on sa dopúšťal hrozivého znásilňovanie. „Je to jeden z najhorších prípadov sexuálneho zneužívania detí, aký sme kedy videli,“ povedala hlavná prokurátorka pre východnom Anglicku Grace Ononiwu po procese.

Gangu napomáhal aj Kurd Hassan Abdulla (33)

Gangu napomáhal aj Kurd Hassan Abdulla (33), ktorý vo väzení strávi 20 rokov. Všetci muži boli zapísaní do britského registra sexuálnych násilníkov. Jediný, kto väzenia unikol, bol štrnásťročný chlapec, ktorý mal styk s neplnoletou. Ten si pobudne pol roka v nápravnom centre pre mladistvých.