Popravili úchylného vraha, ktorý znásilnil a rozštvrtil chlapca!

1873
Juan Carlos Chavez a jeho obeť Jimmy Ryce

Uniesol, znásilnil, zavraždil a potom rozštvrtil malého Jimmyho Ryca († 9). K brutálnej vražde sa priznal, ale na popravu čakal kubánsky prisťahovalec Juan Carlos Chavez viac ako 18 rokov. Stalo sa tak až v stredu na Floride.

Úchyl sa k vražde Jimmyho Ryca priznal. Popravený bol vo väznici Starke po podaní smrtiacej injekcie o 20:17 miestneho času. Poprava sa nakrátko odložila kvôli odvolaniu na poslednú chvíľu, to ale floridský najvyšší súd zamietol.

Jimmy Ryce

Chavez, ktorý pracoval ako poľnohospodársky robotník, uniesol Ryca 11. septembra 1995 s pomocou zbrane po tom, čo chlapec vystúpil zo školského autobusu v Redland v poľnohospodárskej oblasti juhofloridského okresu Miami-Dade. Vzal ho do svojho obytného prívesu, kde ho znásilnil. Keď sa chlapec pokúsil utiecť, strelil ho do chrbta, rozštvrtil ho a jeho telo schoval do plastových kvetináčov zaliatych vrstvou betónu.

Neuveriteľné fakty o popravách v Amerike

Napriek intenzívnemu hľadanie polície dieťa sama nenašla a až po troch mesiacoch na Cháveza upozornila úrady jeho domáca. Po chlapcovej vražde prijala Florida zákon, podľa ktorého je možné zadržiavať páchateľa sexuálnych zločinov aj po ich prepustení, ak je pravdepodobné, že budú svoje zločiny opakovať.