Johnny Depp má za sebou niekoľko veľa búrlivých mesiacov, ktorým kraľuje rozvod s manželkou Amber Heard a obvinenia z domáceho násilia. A ešte pred letom sa zbavuje svojho strešného bytu v New Yorku.

Nejedná sa vlastne o jeden byt, ale skupinu piatich strešných apartmánov, takzvaných penthousov, z ktorých si herec nechal urobiť jeden komplex. Jedna samostatná jednotka tak vlastne predstavuje jednu regulárnu miestnosť. Konkrétne takto fungujú tri byty spojené dverami, zo štvrtého bolo urobené umelecké štúdio a piaty funguje ako izba pre hostí.

Celá budova v štýle art deco bola prvýkrát otvorená už v roku 1930. Dodnes do šíreho okolia svieti jej tyrkysovo-zlatá farba a dom nestratil nič zo svojho dobového kúzla. Herec si pred desiatimi rokmi kúpil byt iba jeden, neskôr k nemu prikúpil aj zostávajúcu štvoricu.

Penthouse premenil v pestré priestory, ktoré spája luxus s pohodlím a originalitou. Ako čerešnička na torte potom vyniká strešná terasa s bazénom a úžasným výhľadom na mesto.

Záujemcovia o kúpu tohto komplexu si ale budú musieť veľmi hlboko siahnuť do vrecka. Kým k výstavbe sídla stačilo v roku 1930 niečo málo cez milión dolárov, strešný byt kupca teraz vyjde na 12,7 milióna dolárov.