Chlapec (13) zneškodnil únoscu dievčatka (8). Muža strelil prakom do hlavy!

477

Na záhrade jedného z rodinných domov na okraji amerického mesta Alpena hľadalo osemročné dievča huby. Všimol si ju sedemnásťročný mladík, ktorý sa dieťa pokúsil uniesť. Všetko si ale všimol jej trinásťročný brat, ktorý okamžite zareagoval. Násilníka zneškodnil streľbou z praku a zasiahol agresora do hlavy. Muži sa z pozemku podarilo utiecť, po chvíli ho ale dostihla polícia.

Neskutočné odhodlanie a chladnú hlavu ukázal minulý týždeň iba trinásťročný chlapec z amerického mesta Alpena v Michigane. Jeho o päť rokov mladšia sestrička sa hrala na záhrade rodinného domu a hľadala huby.

Obvinený čudák v deň únosu Cleo (4) napísal čudný odkaz! Po zatknutí žmurkal na novinárov

 Únos ako z  filmu 

Brat bol vnútri vo svojej izbe, keď vtom si všimol z okna niečoho desivého. Jeho sestru ťahal cudzí muž smerom z pozemku k lesu. „Podozrivý muž prešiel okolo lesa na pozemok rodiny. K dievčaťu prišiel zozadu, schmatol ju tak, ako by ste to videli vo filmoch. Ruku jej dal cez ústa, ruku okolo pása a takto sa ju pokúšal odtiahnuť do lesa,“ uviedol k prípadu poručík štátnej polície John Grimshaw.

Starší brat vedel, že musí okamžite konať, alebo bude neskoro. Dievčatko sa dokázalo z útočníkovho zovretia vymaniť len pár sekúnd predtým, než jej brat vzal prak a z okna izbičky strelil útočníka prakom do hlavy a hrudníka.

Slávny prípad únosu potomka bankové dynastie. Muž zabil dieťa a potom si šiel pre výkupné!

 Kaucia 150-tisíc  dolárov 

Páchateľ sa dal na útek, veľmi dlho ale spravodlivosti neunikal. Po niekoľkých desiatkach minút polica sedemnásťročného agresora vypátrala v okolí neďalekej benzínovej stanice. Muži zákona muža spoznali aj podľa zranení na hlavne. „To, čo [brat] urobil, nám tiež pomohlo identifikovať, kto bol podozrivý, pretože zjavne mal zranenia spôsobené zásahom prakom,“ doplnil Grimshaw.

Policajti sú presvedčení, že chlapcova pohotovosť zachránila jeho sestre život. „To, že to 13-ročné dieťa vidí, že sa niečo zlé deje a rýchlo sa pustí do akcie, je mimoriadne a malo by byť za to pochválené,“ komentoval ďalej poručník.

Diktátor Franco a jeho diabolsky plán, kde sa lekárom podarilo uniesť až 40 tisíc detí

Počas následného výsluchu muž priznal, že chcel dievčatko uniesť a v lese surovo zbiť. Dôvod svojho správania ale polícii nevysvetlil. Za pokus o únos, ťažké ublíženie na zdraví a napadnutie bol útočník poslaný do väzby. Jeho vina bola vyčíslená na 150-tisíc dolárov.