Zverenci trénera Vladimíra Országha majú na konte 18 bodov a priebežné ôsme miesto v tabuľke.
Amur Chabarovsk ako jediné mužstvo KHL má v zostave okrem ruských len päticu českých hráčov. Do duelu nastúpili štyria, do obrany Kolář a Jordán, v útoku Zohorna a náhradný brankár Košík

Po bezgólovej prvej tretine, keď sa hral z obidvoch strán opatrný hokej, boli domáci aktívnejším tímom, dokázali si vypracovať zopár sľubných šancí. Najväčšiu nevyužil Řepík, gólovú príležitosť mali aj Červený s Taffeom.

Rozhodla druhá tretina

V druhej tretine Slovan zvyšoval tlak a gól bol otázkou času, Slovan mohol vyhrávať v 30 minúte po Meszárošovej strele od modrej, po ktorej zazvonilo brvno! V 32 minúte Slovan využil presilovku na strelenie prvej bránky, keď si od modrej Meszároš zopakoval strelu, ktorú tečoval Matúš Sukeľ. O štyri minúty vo vlastnom oslabení nie že nedostali gól naopak po chybe hostí sa domáci dostali do prečíslenia 2 na 1. Rudo Červený to zakončil strelou švihom a prestrelil Alikina asistoval Mário Lunter. Upravili stav na 2:0

Tretia tretina pokračovala v rýchlom a divácky ľúbivom hokeji. V 58 minúte Amur strieľa kontaktný gól a do záveru zápasu priniesol napätie. Český hráč Jordán strieľal od modrej, puk tečoval Pjanov. Stav sa už nezmenil ani odvolaním brankára. 16 sekúnd pred koncom rozhodca odpískal futbalové filmovanie pádu Fajzullina a to už bola definitívna bodka za víťazným zápasom.

Diváci si prišli opäť na svoje

Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 33. Sukeľ (Meszároš, Virta), 37. Červený (Lunter) – 58. Pjanov (Jordán). Rozhodovali: Morozov, Ovčinnikov – Majtak, J. Streľcov, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 6710 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Virta – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau

Amur Chabarovsk: Alikin – Kolář, Kondratiev, Vorobjov, Korjagin, Aťušov, Jordán – Zohorna, Pjanov, Fajzullin – Potechin, Rasskazov, Dedunov – Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Rudenkov, Kuznecov, Veličkin

O zápase po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana Bratislava): „Chabarovsk potvrdil dobrú hru z Rigy, a tak to bol pre nás ťažký zápas. Mali sme šance, ale ťažko sme sa presadzovali a nedali sme góly. Našťastie, profitovali sme z našich špeciálnych tímov, keď sme skórovali v presilovke a v oslabení. V tretej tretine sme však hrali veľmi komplikovane a strácali sme veľa pukov. V týchto momentoch nás podržal brankár Štěpánek, ktorý nastúpil po dlhšej pauze a prezentoval sa výbornými zákrokmi. Je pre nás dôležité, že sme natiahli víťaznú sériu, ale vlastne sme len vyrovnali to, keď sme päťkrát po sebe neuspeli. Teraz nás čakajú ťažší súperi v rámci dvojzápasu na klziskách súperov, kde potrebujeme takisto uspieť.“

Nikolaj Borščevskij (tréner Amuru Chabarovsk): „V prvom rade musím oceniť výkon mojich zverencov, ktorí bojovali celých šesťdesiat minút. Za nepriaznivého stavu sme sa snažili pridať v ofenzíve, aby sme dosiahli výsledkový obrat. Vypracovali sme si niekoľko šancí, v úplnom závere sme dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, ale brankár domácich odviedol vynikajúci výkon a nedovolil nám, aby sme získali v zápase aspoň jeden bod.“

Rudolf Červený (útočník Slovana Bratislava, strelec víťazného gólu): „Atmosféra v šatni je momentálne skvelá, pretože v úvode sezóny nám to nešlo a trápili sme sa. Teraz sme sa dostali na víťaznú vlnu a dúfame, že ju udržíme čo najdlhšie. Pri góle som sa snažil mieriť dole, pretože v ostatných prípadoch som prestrelil bránku alebo mi to gólman chytil. V závere som bol nervózny, pretože v minulosti sme inkasovali v takomto čase zbytočný gól. Je dôležité, že dokážeme uspieť v tesných dueloch. Bojujeme o každý puk, v každom súboji a teraz sa nám to vypláca. Do ďalšieho zápasu chceme ísť s pokorou, hrať podobne ako dnes a verím, že opäť triumfujeme.“