Streľbou vyvrcholila vo štvrtok večer roztržka v českých Rokycanoch. Vážne zranená žena (37) skončila v nemocnici. Páchateľa (43), údajne kosovského Albánca v minulosti odsúdeného za obchodovanie s drogami, policajti po niekoľkých hodinách dopadli v Plzni.

Oznámenie o streľbe prijali policajti po desiatej večer. „Údajne malo dôjsť k strelnému poraneniu ženy v oblasti hlavy,“ povedala policajná hovorkyňa Martina Korandová.

Na ulici zostali dve zapečatená autá

Na miesto vyrazila záchranka. „Ženu sme po ošetrení previezli so strelným poranením na urgentný príjem plzenskej fakultnej nemocnice,“ potvrdil hovorca záchranárov Martin Brejcha.

Páchateľ z miesta utiekol. Rozbehla sa tak veľká policajná akcia. „Požiadali sme si tiež o vrtuľník Leteckej služby Polície Českej republiky. Pátralo sa nielen v Rokycanech, ale aj v okolí,“ povedala Korandová.

Na ulici zostali dve zapečatená autá

Nakoniec zásahová jednotka dopadla strelca, cudzinca, v Plzni na Lochotíne. Má sa údajne jednať o kosovského Albánca, ktorý bol v minulosti odsúdený za obchodovanie s drogami. „Údajným motívom činu mali byť medziľudské vzťahy,“ oznámila Korandová.

Terorista z Londýna: Miloval drogy, prostitútky, tvrdý sex a násilie

„Zahájili sme úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu,“ dodala Korandová. Policajti našli aj nelegálne držanú zbraň, z ktorej sa strieľalo.