Arogantná lekárka nechala v nemocnici 10 ročného Adamka krvácať až padol do kómy! Dôsledok: Chlapček má poškodený mozog.

2411
Malý Adam s otcom pred nešťastím a teraz

Kedy bude súd s bezohľadnou lekárkou, ktorá neposkytla chlapčekovi pomoc? 

Neuveriteľná ľahostajnosť lekárky a úplný chaos! Tak otec Adamka (10) opisuje, čo sa dialo v pardubickej nemocnici. Na lekára čakal krvácajúci chlapček dlhých 13 minút. Pri tom padol do kómy a museli ho 40 minút oživovať. Teraz má poškodený mozog, nehovorí, nereaguje a nehýbe sa.

Adam pred nehodou

Adam bol pred dvoma rokmi v nemocnici na operácii krčných mandlí. Štvrtú noc po zákroku ale začal silno krvácať a lekárka detského oddelenia rozhodla o jeho transporte na ambulanciu ORL oddelení v tej istej budove. S mamičkou a v sprievode personálu tam musel ísť pešo. Pomoci sa však nedočkal.

Ako sa z lekárky stane monštrum 

„Na mieste zistili, že ambulancia je zamknutá a opustená. Detská lekárka, ktorá ich sprevádzala, od syna vzápätí v pokoji s rukou vo vrecku odišla, bez toho aby mu akokoľvek pomohla. Neskôr ich opustila aj bezradná detská sestra,“ opísal situáciu Adamov otecko Jan Vyčítal.

Prečo sa takáto osoba stane lekárkou?…

Lekárka odbehla na kávičku?

Hrozné dianie na chodbe pardubického špitálu zaznamenala bezpečnostná kamera. Na videu je vidieť, ako lekárka od krvácajúceho chlapca v pokoji odchádza a zdravotná sestra sa na neho pozerá a zdesene si rukou zakrýva pusu.

…zdravotná sestra sa na neho pozerá a zdesene si rukou zakrýva pusu.

Podľa zistenia Adamovho ocka personál z detského oddelenia vôbec netušil, že je ordinácie v noci uzavretá, a nemal ani číslo na mobil lekára, ktorý mal na oddelení službu. Od začiatku krvácania uplynulo dlhých 13 minút, než sa doktora podarilo zohnať.

Oživovali 40 minút

Keď lekár ORL konečne prišiel, našiel už chlapčeka dusiaceho sa a v bezvedomí. „Zahájil 40 minút trvajúci resuscitáciu, ktorá síce bola úspešná, ale syn v dôsledku ťažkého poškodenia mozgu z nedostatku kyslíka zostal v kóme,“ konštatoval otecko.

Adam, ktorý bol pred operáciou mandlí úplne v poriadku, má poškodené všetky mozgové centrá. Nekomunikuje, nereaguje, nehýbe sa. Jeho rodičia budú považovať za veľký úspech, ak sa na nich v budúcnosti vďaka rehabilitácii aspoň usmeje.

Čo na to lekárska mafia? 

„Situácia, v ktorej sa rodina ocitla, je bolestná a veľmi nešťastná. Bohužiaľ, ani pri vynaložení maximálneho úsilia nie je možné vždy predísť komplikáciám. (tak čo už potom keď sa na to vykašlú) To však neznamená, že každý podobný prípad všetkých zúčastnených zdravotníckych pracovníkov hlboko ľudsky nezasiahne,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Kateřina Semrádová.

Skutok sa nestal?

„Sú absolútne arogantný a odmietajú odškodnenie,“ povedal Jan Vyčítal na adresu vedenia nemocnice. Advokát rodiny už na pardubický špitál podal žalobu a prípad rieši aj polícia.
Rodičia sa nevzdávajú nádeje a chlapcovi sa snažia aj vďaka peniazom z verejnej zbierky zabezpečiť zdravotné a rehabilitačné pomôcky a ďalšie formy liečby.

Smrtiaca pasca v nemocnici