Deppa žalujú jeho bývalí bodyguardi, robil z nich pestúnky a neplatil

618

Herec Johnny Depp čelí žalobe dvoch bývalých bodyguardov. Muži tvrdia, že im nezaplatil mzdu, nútil ich k práci v nadčasoch, neštandardne s nimi ukončil spoluprácu a správal sa v rozpore s pracovným zákonom.

Podľa magazínu E! News, ktorý má súdne dokumenty k dispozícii, boli bodyguardi „vystavení nebezpečnému pracovnému prostrediu a doslova využívaní ako pestúnky a vodiči pre Deppa, jeho deti a jeho spoločnosť.“

Bývalý detektív z Los Angeles Eugene Arreola a jeho kolega Miguel Sanchez podali žalobu v utorok 1. mája. Uvádzajú v nej, že často museli chrániť Johnnyho Deppa pred ním samotným kvôli jeho záporným vlastnostiam.

„V jednom prípade v nočnom klube museli žalujúceho Deppa upozorniť na to, že má na tvári ilegálne drogy, aby ho v takom stave nevideli prítomní prizerajúci,“ píše sa v žalobe.

Do roku 2016 bodyguardi pracovali pre Deppa prostredníctvom spoločnosti Premier Group International, ale potom začal mať herec finančné ťažkosti a najal si ich osobne. Lenže prestal platiť.

Od mája 2016 do januára 2018 nedostali zaplatené nadčasy a ďalšie pohľadávky. Naviac museli často riadiť autá, v ktorých bola kopa ilegálnych drog a maloletých. Nezriedka potom vykonávali obaja muži funkciu pestúnky maloletých detí, ktoré herec nechával samých doma, zatiaľ čo si užíval v nočných baroch.