Devätnásťročná študentka vyskočila z lietadla. Kamarátke s pilotom sa ju nepodarilo udržať.

505

Sedela v lietadle, nepovedala ani slovo, potom si odopol pás, otvorila dvere a vyskočila von. Anglická študentka Alana Cutlandová († 19) vyskočila v ústrety smrti z letiaceho stroja na Madagaskare. Podľa pilota, ktorý sa ju spoločne s kamarátkou snažil zachrániť, bola predtým až desivo ticho.

Dievča bolo na Madagaskare kvôli štúdiu vzácnych krabov. To ale nebolo úspešné, a tak jej rodičia zaplatili cestu domov späť. Podľa nich blúznila z liekov na predpis a trpela paranoidnými záchvatmi, uviedol britský denník Daily Mail. Do rodného Anglicka mala letieť cez Paríž.

Cestujúci zmiznutého letu MH370 boli rozpredaní na orgány! Tvrdí investigatívna novinárka

 Päť minút sa ju snažili  udržať 

Z Madagaskaru cestovala v malom lietadle Cessna. Po 10 minútach letu sa ale znenazdajky rozhodla, že z lietadla vyskočí. Pilot aj kamarátka Ruth, ktorá bola na palube tiež, sa ju snažili zachrániť. Ich márny boj trval 5 minút.

„Otočil som sa a videl som Alanu, ako visí z môjho lietadla. Okamžite som zrovnal lietadlo a snažil sa nás udržať v kurze, potom som dosiahol na dvere a snažil sa ich zavrieť, „opísal dramatickú situáciu pilot Mahefa Tahini Rantoanini britskému denníku The Sun.

 Kričali na ňu, ale ona ich  neposlúchla 

„Snažil som sa dvere zatvoriť, keď Ruth držala Alanu za nohu. Snažil som sa letieť a zároveň ju zastaviť. Bol som absolútne vystrašený. Všetci sme boli. Ruth a ja sme na ňu kričali, nech sa vráti dovnútra,“ doplnil.

Fosa madagaskarská

Študentka však nakoniec napriek všetkej ich snahu vypadla. K zemi sa zrútila z výšky asi 1130 metrov. Jej telo sa žiaľ nepodarilo nájsť. Oblasť, kam dopadla, totiž obývajú šelmy fosy, ktoré mŕtvolu pravdepodobne zožrali. Pátranie po dievčatiných pozostatkoch však pokračuje.

Samovražda cez internet! Dievča skončilo so životom za povzbudzovania užívateľov stránky