Studenú, bezvládnu a so sinavou tvárou našla mama Jackie Bieberova svoju dcéru Shaw Shattoovou. Dvadsaťpäťročné dievča, ktorá trpela depresiami, si vzala život podľa návodu, ktorý našla na internete. Užívatelia webovej stránky pre „samovrahov“ navyše dievča povzbudzovali, aby sa zabila.

Shawn Shattoová pochádza z mesta Newberry ležiaceho v americkej Pensylvánii. Dlhodobo bojovala s pocitmi úzkosti a depresiami. „Mala svoje problémy. Pracovali sme na tom,“ povedal jej otec Chip Bieber pre Daily Mail.

Dvadsaťpäťročné dievča však namiesto odbornej starostlivosti hľadala pomoc na internete, kde nakoniec našla smrť. Na internete našla stránku pre osoby so samovražednými sklonmi. Keď prečítala bezpočet komentárov, rozhodla sa, že skoncuje so svojím životom. Na webových stránkach našla dokonca trojdňový návod, ako spáchať samovraždu.

 Samovražedný  kult 

Návod zahŕňal dávkovanie rôznych voľne predajných liekov. „Tá webová stránka jej nedala šancu,“ dodal jej nevlastný otec. Shawn si tam písala s niekoľkými ľuďmi, ktorí mladú dievčinu dokonca k samovražde povzbudzovali. „Nikto jej tam nepovedal, že je iná cesta. Je to ako nejaký kult,“ povedala jej mama Jackie.

Shawn sa nakoniec rozhodla nasledovať inštrukcie, ktoré na internete našla. Dvadsiateho druhého mája bola doma so svojou mamou, ktorá si myslela, že Shawn spí. Ovšem dievča dlho nevychádzala, a tak sa išla Jackie pozrieť, čo sa deje. Našla ju v izbe, bezvládnu. Jej tvár bola sivastá a studená ako ľad.

Šestnásťročné dievča nechalo hlasovať o svojej samovražde. Väčšina bola za, tak skočila zo strechy!

Keď preberala dcérine veci, našla aj stránku, ktorá jej pomôžu zomrieť. „Jednoducho si to vezmem. Som strašne vystrašená,“ napísala posledný komentár na webovú stránku Shawn. „Bezpečnú cestu a dúfam, že nájdeš pokoj,“ reagoval na jej správu jeden z užívateľov.

Eutanázia

Rodina Shawn, ktorá milovala knihy a študovala vysokú školu, už upozornila políciu. Strážcom zákona dodali všetky komentáre, ktoré Shawn na stránku pridala. „Nie sme stránka, ktorá má podporovať niekoho, aby spáchal samovraždu. Hovoriť, že naša komunita podporuje ľudí, aby spáchali samovraždu, jednoducho nie je pravda. Hovoriť, že toto fórum zabíja svojich členov, je lož,“ uviedol administrátor stránky. Vysvetľovať to teraz ale bude iným.