Šestnásťročné dievča nechalo hlasovať o svojej samovražde. Väčšina bola za, tak skočila zo strechy!

685

Sociálne siete si môžu pravdepodobne pripísať ďalšiu obeť. Šestnásťročné dievča z Malajzie totiž možno spáchala samovraždu kvôli výsledku jej ankety na populárnej sieti Instagram. Polícia tvrdí, že sa na svojom profile sledujúcich pýtala, či má zvoliť život, či smrť. Bohužiaľ, ľudia hlasovali prevažne pre druhú možnosť a tínedžerka si za pár hodín vzala život.

Totožnosť dievčatá zo Sarawaku, štátu na východe Malajzie, polícia neoznámila, zverejnila ale podobu správy na dievčatinom účte. „Veľmi dôležité, pomôžte mi vybrať Ž / S,“ napísala. Šesťdesiat deväť percent ľudí hlasovalo pre smrť. Dievča o pár hodín neskôr skočilo zo strechy budovy. Podľa polície trpela dlhodobo depresiami.

Samovražda aj znásilnenie

V Malajzii je pokus o samovraždu trestný. Malajzijský právnik a poslanec Ramkarpal Singh upozornil na to, že by zodpovední mali byť aj ľudia, ktorí v ankete hlasovali. „Bola by to dievča stále nažive, keby ju používatelia Instagramu nepodporovali v tom, aby si vzala život? Keby jej niekto ponúkol pomoc a poradil, aby vyhľadala odbornú starostlivosť, poslúchla by ho? Ovplyvnilo hlasovanie jej konečné rozhodnutie vziať si život? Ak je pokus o samovraždu trestný, možno by malo byť trestné aj nabádanie k samovražde, „uviedol Singh.

Dvadsaťročný mladík sa obesil na moste priamo na hranici medzi Slovenskom a Maďarskom

Podľa malajzijského ministra mládeže a športu čin dievčatá upozorňuje na to, že krajina nutne potrebuje diskutovať o psychických chorobách. „Mám úprimnú starosť o stav duševného zdravia mládeže v našej krajine,“ uviedol.