Dvadsaťročný mladík sa obesil na moste priamo na hranici medzi Slovenskom a Maďarskom

1767

Spor medzi slovenskou a maďarskou políciou vyvolal obesený muž, ktorého našli visieť z mosta takmer presne na pomedzí medzi dvoma susediacimi štátmi.

Telo mladíka našli obyvatelia obce Bušić na východe Slovenska vo štvrtok štrnásteho februára ráno. Mŕtvola visela na lane z kovovej konštrukcie mosta cez rieku Ipeľ. Vodný tok vytvára prírodnú hranicu medzi Slovenskom a Maďarskom, preto na miesto dorazila polícia oboch štátov.

 Samovražda na  hraniciach 

„Podľa všeobecných informácií by uprostred rieky mala byť oficiálne hranice,“ povedal TV JOJ starosta obce Malé Zlievce Jozef Filkus. O tom, ktorý z policajných zborov dvoch krajín prevezme prípad, tak museli rozhodnúť takmer centimetre. Obe strany sa nakoniec dohodli, že všetko prešetria slovenskí muži zákona. „Tento prípad vyšetruje polícia v Dolnej Strehovej, ako prečin usmrtenia,“ povedala TV JOJ policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Šokujúce zvrat v kauze futbalistu Halenára! Bola to vražda?

Vzhľadom k tomu, že obesenec bol Slovák, pre rodinu je teraz jednoduchšie, že prípad rieši Slovenská polícia. V opačnom prípade by totiž museli riešiť mnoho byrokratických formalít, ktoré by museli vyriešiť prevoz pozostatkov z Maďarska na Slovensko. Polícia už pozná aj totožnosť mŕtveho. Tým je dvadsaťročný Zoltán z miestnej obce, ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou vzal život sám. Muž, ktorý bol samotársky, vraj nebol psychicky labilný, v dedine na východe Slovenska žil sám, rodičov mal v zahraničí.

Psy páchajú hromadné samovraždy na tomto moste. Nikto nechápe prečo!