Stačila jedna rana päsťou a Jakuba to stálo život! „Kámo, to bude dobré,“ upokojoval ho útočník

450

Krajský súd v Českých Budějoviciach rieši obžalobu 30-ročného Jakuba F., ktorý vlani v decembri podľa obžaloby napadol v nočnom bare o dva roky mladšieho Jakuba V. Ten po údere päsťou upadol do bezvedomia a nasledujúce ráno zomrel v nemocnici. Mužovi, ktorý ho zranil, hrozí až 16 rokov za mrežami.

 Jakub zomrel po rane  päsťou 

Oslava narodenín v Paradise Clube skončila 14. decembra 2018 tragédiou. Jakub V. († 28) tam slávil kamarátove jubileum, keď si ho vyhliadol úplne cudzí človek a napadol ho. Svedkovia útok označili za bezdôvodný. Jakub dostal od agresora ranu zospodu do brady, po ktorej upadol do bezvedomia. Napadnutý po niekoľkých hodinách zomrel v nemocnici, pre agresora si nedlho po útoku prišli domov policajti. O prípade informuje portál iDnes.cz.

Krásna a nebezpečná, bitkárka Sarah ide do väzenia! 5,5 roka za bitku na diskotéke

Obžalovaný Jakub F. (30) na súde opísal, čo incidentu predchádzalo. Obeť nepoznal, obaja muži sa prvýkrát stretli po druhej ráno na toaletách v Paradise Clube „Vôbec neviem, čo sa stalo. Predtým sa stále niečomu smial. Myslel som si, že mne. Potom vyšiel za mnou. Bol vyšší, bál som sa, že ma chce napadnúť. Dal som mu najprv hlavičku a potom päsťou,“ cituje obvineného server iDnes.cz. Následkov úderu sa agresor podľa svojich slov zľakol.

 „Kámo, to bude  dobré,“  

„Napadlo ma, že som to asi prehnal. Sklonil som sa a povedal mu: Kámo, to bude dobrý. Ale on len bezvládne ležal,“ opísal. Jakub F. v zmätku, ktorý nastal utiekol zadným vchodom, priatelia ho potom odviezli domov, kam onedlho dorazili aj policajti.

Súd vyniesol ortieľ za vraždu Filipínca Henryho. Útočník Hossu sa nečakane priznal

Obžalovaný bol v minulosti trestaný za výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Pozostalým, ktorí boli prítomní v súdnej sieni, sa ospravedlnil a ponúkol im ako odškodné našetrených 300 tisíc korún. Matka zosnulého však žiada sumu presahujúcu milión korún.

Priatelia Jakuba V. popísali, že ich kamarát bol napadnutý bezdôvodne, jeho smrť je veľmi zasiahla. „Ten chlapec, čo zomrel, bol najposlušnejšie chlapec, čo poznám, nikdy by nikomu neublížil. On si toto nezaslúžil,“ napísal na sociálnu sieť jeho známy Bronte. „Kamarát, nech je ti zem ľahká. Budeš mi veľmi chýbať, takého kamaráta už nenájdem. A ten zm * d, čo ti to urobil, nech trpí do konca života,“ odkázal pár dní po tragédii Martin.

Bitka stredoškoláčok: Osem učiteľov ich rozháňalo

Agresor je podľa všetkého stíhaný za ťažké ublíženie na zdraví so smrteľným následkom. Pokiaľ bude uznaný vinným, hrozí mu až 16 rokov väzenia.