Brutálna vražda dvoch mladých a krásnych škandinávskych študentiek, Louisy Vesteragerové JESPERSEN († 24) a jej kamarátky Maren Uelandové († 28), vlani šokovala svet. Jeden z džihádistov sa vo štvrtok na súde priznal k tomu, že dievčaťu odrezal hlavu, a uviedol, že všetko ľutuje.

Otrasné svedectvo mladej ženy, ktorá našla telá rozrezaných turistiek!

Na vianočnú dovolenku do exotického Maroka si vyšli študentky Louisa z Dánska a Maren z Nórska. Dievčatá sa po severoafrickej krajine rozhodli cestovať len s batohmi a zažiť čo najväčšie dobrodružstvo. Dievčatá sa pokúšala zdolať aj marockú najvyššiu horu Džabal Tubkal, ktorá leží blízko historického mesta Marakéš. Na miesto, kam sa študentky vydali, vyrážajú každý rok desiatky turistov.

Dievčatá sa rozhodla, že prečkajú noc pod stanom na náhornej rovine, čo sa im však stalo osudným. Sedemnásteho decembra tou istou cestou prechádzali turisti, ktorým sa naskytol pohľad ako z hororového filmu. Stan bol otvorený a blízkosti ležali zohavené telá dievčat. Turisti okamžite zalarmovali políciu, ktorá niekoľko hodín potom dopadla skupinku podozrivých.

Po zásahu sniperom z 2,5 kilometra sa rozletelo telo na niekoľko kusov

Vo štvrtok sa v meste Sale blízkosti hlavného mesta Rabat konal súd s obvinenými. Jedným z nich bol Abdessamad Ejjoud, ktorý mal byť podľa médií vodcom skupiny.

Ejjoud sa na súde priznal, že zavraždil jednu z turistiek a dokonca prejavil ľútosť. „Ľutujem toho, čo sa stalo a stále sa snažím tomu porozumieť,“ povedal Ejjoud, ktorý sa v minulosti pokúšal pridať k teroristickej skupine Islamský štát, čo sa mu však nepodarilo. „Potom, čo sme sa nedostali k Islamskému štátu, rozhodli sme konať džihád doma,“ dodal Ejjoud.

V Nemecku náhodou stretla na ulici islamistu, ktorý ju v Mosule pravidelne znásilňoval

Spolu s Ejjoudem je obvinených z terorizmu ďalších dvadsaťštyri ľudí. Medzi nimi sú aj Rachid Afatti a Ouziad Younes, ktorí sa mali podieľať na vražde študentiek. Teroristi si navyše vraždu dievčat natáčali a publikovali ju na internete. Rovnako tak sa na internete objavilo video, v ktorom sľubujú oddanosť vodcovi samozvanému Islamskému štátu Abú Bakr al-Baghdádímu. Súd s nimi bude pokračovať.