V Maroku zatkli ďalších troch mužov podozrivých z vraždy dvoch turistiek zo Škandinávie. S odvolaním sa na zdroje blízke vyšetrovaniu o tom vo štvrtok informovala agentúra AFP. Jedného muža zadržala polícia už v utorok v Marakéši. Telá zavraždených škandinávskych turistiek našiel v pondelok francúzsky pár.

Dánske ministerstvo zahraničia vydalo varovanie k cestám do Maroka. Vražda je pripisovaná štyrom mužom a vyšetruje sa ako teroristický čin.

Dvadsaťštyriročná Dánka Louisa VESTAGER JESPERSEN a dvadsaťosemročná Nórka Maren Uelandová sa vypravili na horu Tubkal a postavili si stan neďaleko obce Imlil, ktorá slúži ako východiskový bod k výstupu.

Horor v dovolenkovej destinácii! Našli dve turistky s odrezanými hlavami!

 „Bol to hrozný šok, chcela by som na to zabudnúť“ 

Podľa nórskeho denníka VG polícia podozrieva z vraždy štvoricu Maročanov, ktorí boli identifikovaní a sľúbili vernosť teroristickej organizácii Islamský štát (IS). VG zverejnil fotografie troch z nich.

Mŕtve dievčatá našli Francúzi, ktorí odmietli oznámiť svoje mená a nechať sa vyfotografovať, aby nemuseli podávať ďalšie svedectvo. Dvojica sa z Maroka vracia domov vo štvrtok. Žena povedala VG, že v pondelok ráno panoval v okolí Imlil pokoj a že nevideli žiadnych iných európskych turistov. „Bol to hrozný šok, chcela by som na to zabudnúť,“ povedala o prvom pohľade na otvorený stan dievčat.

Postavili si stan neďaleko obce Imlil

Francúzi vraj scénu vyfotografovali, aby mohli policajtom ukázať, čo našli. „Prvý človek, na ktorý sme narazili, nehovoril anglicky ani francúzsky. Snažili sme sa mu to vysvetliť, ale nerozumel. Išli sme ďalej a našli muža, ktorý hovoril po francúzsky, nakoniec sme zavolali políciu,“ oznámila francúzska turistka, ktorá je rovnako stará ako mŕtva Nórka.

Výstup na horu Tubkal

Na internete sa objavilo video, ktoré údajne vraždu zachytáva. Zaoberá sa ním nórska polícia. Podľa VG je na ňom doklad totožnosti jedného z podozrivých a tiež zábery Imlil. Bezpečnostná kamera v Imlil zachytila ​​v pondelok v noci po tretej hodine ráno troch utekajúcich mužov.

A toto sú tváre vrahov

Dánske ministerstvo zahraničia vydalo varovanie pred cestami do Maroka s tým, že je nebezpečenstvo terorizmu a kriminality. Už v minulosti úrad nedoporučoval chodiť do marockých hôr jednotlivo, ale využívať miestnych sprievodcov a chodiť vo väčších skupinách.

„Existujú náznaky, že táto vražda mala politický motív a že je teroristickým činom. Som rozhorčený a znechutený, dištancujem sa od takých barbarských a beštiálnych činov,“ povedal dánsky premiér Lars Løkke Rasmussen.