Tragédiou skončila dovolenka dvoch škandinávskych turistiek v obľúbenom Maroku. Ženy boli nájdené mŕtve v pohorí Atlas s početnými bodnoreznými ranami na krku. Jedna z nich bola identifikovaná ako Louisa Vesterager Jespersen († 24) z Dánska. Jej mamička sa po tragédii zrútila. Druhou obeťou je Maren Ueland († 28) z Nórska.

Zavraždene dievčatá, Louisa a Maren

V horskej oblasti na juhu Maroka bola v pondelok nájdená dve telá – jedno patrí turistke z Dánska, druhé turistke z Nórska. Telá bola podľa marockých úradov objavená zhruba desať kilometrov od dediny Imlil v pohorí Vysoký Atlas, na ceste na najvyššieho horu severnej Afriky Džabal Tubkal (4167 m n.m.).

 Našli dve turistky s odrezanými  hlavami! 

Podľa niektorých informácií mali turistky oddelené hlavy od tela. Marocký minister vnútra však uviedol len to, že mali bodnorezné rany na hrdle. Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin. Podrobnosti o prípade úrady neposkytli, polícia však podľa médií v spojitosti s prípadom už zadržala jednu osobu.

Turisti v Brazílii zle odbočili. Matku troch detí dvakrát strelili do brucha

Mamička jednej z dievčat, ktorá bola identifikovaná ako Louisa Vesterager Jespersen, povedala dánskemu portálu BK, že je po tragédii „úplne na dne“. „Louisa bola vždy tak šťastná a pozitívne,“ prezradila s tým, že jej dcéra sa snažila v každom vidieť vždy to najlepšie. Matka dúfa, že násilníka či násilníkov vypátrajú, prílišné nádeje si však nerobí.

Ivan Milat, postrach Austrálie miloval zbrane a lov.

Pohorie Vysoký Atlas je obľúbenou destináciou pre pešiu turistiku, kam každoročne zavítajú desiatky tisíc návštevníkov. Nachádza sa približne 80 kilometrov od Marakešu a konkrétna dedina Imlil je považovaná za východiskový bod k výstupu na Džabal Tubkal. Dievčatá tu podľa všetkého cestovali samy bez sprievodcu, alebo vrahom bol sprievodca.