Chceli si kúpiť vodu, ale nedorozumenie ich zaviedlo do brazílskej Favely. Britská turistka Eloise Dixonová s rodinou zablúdila a ocitla sa v nebezpečných slumoch. Rodina sa priplietla do prestrelky, Dixonová bola zasiahnutá dvakrát, manžel a deti boli v šoku, ale inak bez zranenia.

Neďaleko obľúbeného prázdninového raja v Rio de Janeiro bola postrelená Britka Eloise Dixonová (46), ktorá sa priplietla do prestrelky v brazílskej Favele. Žena najskôr zablúdila a vo Favele sa ocitla náhodou.
Polícia oznámila, že rodina s tromi deťmi cestovala po obľúbenom letovisku Angra dos Reis vzdialeného zhruba 150 kilometrov od miesta, kde zle odbočili a ocitli sa v slumoch zmietaných kriminalitou. Skupina ozbrojených mužov pristúpila k autu a opakovane rodinu vyzvala, aby vyliezli, inak budú strieľať.
Žena dostala dva zásahy v oblasti brucha a bola prevezená do nemocnice, povedal hovorca polície. Obeť podstúpila operáciu a jej stav je stabilizovaný, uviedli miestne médiá. Ďalšie podrobnosti zatiaľ neboli zverejnené.
Šéf miestnej polície, Bruno Gilaberte oznámil tlači, že rodina sa vypravila hľadať vodu a miestni ich poslali do oblasti Água Santa, ktorá je známa zvýšenou zločinnosťou. Zvlášť je spojená s pašovaním drog a s kartelom Terceira Commando Puro.

Strelci zatiaľ unikajú

„Došlo k nedorozumeniu, rodina bola niekoľkokrát vyzvaná, aby opustili priestor, ale pretože nerozumeli, pokračovali ďalej v ceste a ozbrojenci začali paľbu,“ povedal Gilaberte. „Sme v kontakte s brazílskymi úradmi i miestnymi autoritami, riešime prípad streľby na občana britskej národnosti,“ uviedol hovorca ministerstva zahraničia. Strelci zatiaľ neboli chytení, polícia po nich pátra.
Prípady, kedy turisti zablúdi do slumov, ktoré sú ovládané kriminálnymi gangmi, nie sú ojedinelé. Pred dvoma rokmi bola v slumoch zastrelená podnikateľka (70) po tom, čo jej zlyhala mobilné aplikácie a ona zle zahla. Britské Ministerstvo zahraničia turistom odporúča, aby sa favelám vyhýbali: „Všetky Favela patria medzi nebezpečné oblasti, ktorým by sa cudzinci a napokon aj miestni mali vyhýbať.“