Dinamo Minsk otočilo zápas k víťaznému koncu a Slovan si pripísal dvanástu prehru v rade.

Stretnutie práve v prvej tretine vyzeralo nádejne, keď sa Slovan ujal vedenia v ôsmej minúte z presilovky po peknej akcii zakončenej gólom z hokejky Chada Rau. V poslednej minúte prvej tretiny Chada Rau opäť strieľa gól, ktorý rozhodcovia neuznali. Škoda, Rau mohol byť dnes hrdinom. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 7:8.

Prvý gól zápasu z hokejky Chada Rau

V druhej tretine gól nepadol ani do jednej bránky a iniciatíva aj strelecká bola na strane domácich tak ako aj pomer striel medzi žrde 15:8

V tretej tretine domáci zacítili šancu zvrátiť výsledok zápasu vo svoj prospech čo im hostia ponúkali. V 47 minúte vyrovnali a 53 vsietili víťazný gól. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine vyznel pre hostí 8 ku 11 ale to bolo všetko. Slovanisti si tak poistili posledné miesto v tabuľke.

V nedeľu do Bratislavy zavíta špička KHL Metallurg Magnitogorsk, ktorý predvedie určite výborný hokej

HC Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 47. Lisovec (Blum, Kovyršin), 53. Pulkkinen (Howden, Wiercioch) – 8. Rau (Řepík, Taffe)
Rozhodovali: Vasiliev, Kočetov – Antonov, Šadrin, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6763 divákov

Casey Bailey, Chad Rau a Kyle Chipchura

Dinamo Minsk: Enroth – Chenkeľ, Wiercioch, Lisovec, Blum, Osipov, Jevenko, Gotovec – Tereščenko, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Pulkkinen, Booth, Howden – Kogaljov, Pavlovič, Kovyršin – Litvinov, Drozdov, Kitarov – Volkov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Sukeľ, Jeglič, Bailey – Hrnka, Lamper, Sloboda – Chipchura, Rau, Baranov