Zvrhlé video vraždy turistiek v Maroku! „Je to Alahovho vôľa!“ kričali

2725

V pondelok boli v Maroku v pohorí Vysoký Atlas nájdené dve ženské telá s odrezanými hlavami patriace turistkám zo severnej Európy. Policajti zatkli štyroch mužov podozrivých z ich vraždy, ktorí hrozný čin natočili na video.

Teraz sa potvrdzujú domnienky, že boli napojení na teroristickú organizáciu ISIS. Islamskí fanatici označili dievčatá za „Božích nepriateľov“ a na videu je počuť, ako kričia: „Je to Alahovho vôľa.“

Dve európske turistky Nórka Maren Ueland († 28) a Dánka Lois Vesterager Jespersen († 24) sa pravdepodobne stali obeťami Islamského štátu. V pondelok dvojica Francúzov objavila ich zohavené telá v Maroku v pohorí Vysoký Atlas neďaleko dediny Imlil. Niekto z turistov zachytil na kameru skupinu mužov, ako opúšťala kemp dievčat uprostred noci predtým, než boli ich mŕtvoly objavené.

Prvého podozrivého zatkla polícia v pondelok, ďalších dvoch v utorok, všetkých v meste Marrákeš. V stredu dopadli muža, ktorého doklad totožnosti našli na mieste činu.

Podľa policajtov ide s najväčšou pravdepodobnosťou o útok Islamského štátu. Vrahovia totiž hroznú scénu natočili na video, ktoré sa rozšírilo po internete. Je na ňom počuť, ako kričia: „Je to Alahovho vôľa.“ Zavraždené dievča tiež označili za Božích nepriateľov“. Vyšetrovatelia potvrdili, že podľa záberov, muži zabili turistky na inom mieste, než sa našla ich telá.

„Podľa marockých úradov príslušne video a predbežné vyšetrovacie opatrenia ukazujú, že by vražda mohla byť napojená na teroristickú organizáciu ISIS,“ oznámila vo svojom vyhlásení Dánska spravodajská služba.

Otrasné svedectvo mladej ženy, ktorá našla telá rozrezaných turistiek!

Policajti oznámili, že uvažujú o tom zaviezť podozrivých na miesto činu, aby vykonali rekonštrukciu činu. Ešte však nestanovili konkrétny čas.

Oblasť Marrákeša zachvátila panika pred ďalšími útokmi. Vo štvrtok si jeden obchodník v meste všimol na autobusovej zastávke trojica mužov, ktorí pri sebe mali dlhé nože, keď si kupovali vodu. Ihneď informoval políciu.

Muži zákona nastúpili do autobusu a objavili nože aj mačety. Autobusový revízor opísal scénu: „Išli sme z mesta Azilal do Agadir a zastavili sme v Marrákeši. Keď sme sa rozbiehali, policajt ma vyzval, aby sme, zavreli dvere. Tie nechávame bežne otvorené, aby ostatní pasažieri mohli naskočiť za jazdy. Potom mi povedal, nech zastavíme pred hotelom Ryad Mogador. Tam strážnici vošli do autobusu a prehľadali troch mužov. Našli u nich štyri dlhé nože.“

Vodič autobusu dodal: „Všetci cestujúci boli vystrašení, pretože polícia obkľúčila autobus a celú oblasť okolo.“