Francúzsky súd poslal za mreže budhistického mnícha menom Karma Tshojay (56) z Bhutánu po tom, čo ho štyri ženy a ich deti obvinili z mnohopočetného znásilnenia a sexuálneho napádanie medzi rokmi 1990 a 2000.

Budhistický mních Karma Tshojay (56) si má odsedieť 12 rokov za niekoľkonásobné znásilnenie a sexuálne zneužitie žien a maloletých. Bol uznaný vinným potom, čo ho obvinili 4 ženy a ich deti, ktoré boli jeho stúpenci a bývali v kláštore Chrám tisícky Budhov v dedine La Boulaye asi 30 kilometrov juhovýchodne od Paríža.

Karma Tshojay

Podľa súdu Tshojay znásilňoval jednu dievčinu, keď mala medzi 11 – 13 rokmi, zatiaľ čo iné bola len vo veku 9 rokov, keď ju mal obžalovaný obťažovať. Tshojay, ktorý je známy ako „Tempa Lama“, bol obžalovaný opakovane a prvýkrát zatknutý už v roku 2012. Vtedy mu ale žalobca nedokázal obvinenia dokázať a súd ho oslobodil.

Neuveriteľný postoj sudcov, ktorí neuznali šesťnásobné zneužitie dievčaťa piatich muži ako znásilnenie

Tshojay naďalej žil so svojou manželkou v rovnakej oblasti. Z náboženskej spoločnosti, ktorá vo Francúzsku vybudovala rozsiahly budhistický komplex, ho však vylúčili. Iného mnícha rovnako z Bhutánu, ktorého obvinili zo sexuálneho napadnutia dievčatá mladšie ako 15 rokov, súd oslobodil.

Guru bol za znásilnenie odsúdený na desať rokov väzenia. Indická polícia je na pohotovosti