Vrahove posledné slová pred popravou. Zavraždil muža a jeho manželku znásilnil

1614

Pred 25 rokmi prepadol vtedy osemnásťročný Alvin Braziel novomanželský pár Douglasa a Loru Whiteovi. Muža zavraždil a jeho manželku znásilnil. Roku 2001 ho tribunál odsúdil na trest smrti, ktorý bol vykonaný v utorok 11. decembra 2018. Odsúdený pred smrťou predniesol slová ľútosti.

Manželia Douglas a Lora Whiteovi sa 21. septembra 1993 spoločne prechádzali po bežecké chodníku na školskom ihrisku Eastfield College v Dallase, keď na nich naraz zaútočil vtedy osemnásťročný mladík Alvin Braziel. Potom, čo mu dvojica povedala, že nemajú žiadne peniaze, Alvin muža zastrelil a následne znásilnil jeho manželku.

Prípad sa nedarilo vyriešiť takmer po desaťročí. Sedem rokov po vražde Douglasa sa však podarilo nájsť pozitívnu zhodu DNA. Tou dobou čelil Braziel obvineniu z ďalšieho sexuálneho útoku. Súd k tomu pridal znovu otvorený prípad Whiteových.

Alvin Braziel pri zatknutí

V roku 2001 bol odsúdený na trest smrti injekciou. Poprava sa konala v utorok 11. decembra 2018 okolo 19:00 miestneho času. Alvin sa niekoľkokrát proti rozsudku odvolal a tvrdil, že mu neposkytli dostatočné právne zastupovanie. Tiež vyhlasoval, že je mentálne postihnutý, teda nemôže byť popravený. Všetky jeho žiadosti však súdy zamietli, vrátane Najvyššieho súdu v roku 2016.

Beštiálny vrah Masár chce slobodu!

Krátko pred popravou sa dnes štyridsaťtriročný Alvin ospravedlnil Lore Whiteovej. „Rád by som sa ospravedlnil, pretože jej manžel mi zomrel v náručí,“ povedal Braziel, ktorý zároveň vyjadril vďaka všetkým za ich podporu väzňov odsúdených na smrť. Potom sa otočil na dozorcu a povedal: „Môžete pokračovať.“ Za mŕtveho ho vyhlásili o 19:19 miestneho času.

Vraždiace monštrá: 5 vrážd a 6 znásilnení

Podľa Strediska informácií o trestoch smrti (organizácia, ktorá sleduje popravy v Spojených štátoch- pozn.red.) Sa Braziel stal 13. väzňom popraveným v Texase a 24. v celých Spojených štátoch v tomto roku.