Dnes sa fanúšikom hokeja pozeralo dobre na súboj v turnaji o Švajčiarsky pohár v ktorom Slovensko deklasovalo Rakúsko šiestimi gólmi

1049

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila nad Rakúskom 6:1 a obsadila konečné tretie miesto na turnaji o Švajčiarsky pohár, ktorý sa hrá pod názvom Lucerne Cup v meste Luzern.

Skóre duelu otvoril na konci prvej tretiny Libor Hudáček a naštartoval slovenský tím. Krátko po prestávke sa k nemu pridali Radovan Puliš s Marekom Ďalogom. V 33 minúte znížili Rakúšania zásluhou Petra Schneidera a na záver druhej tretiny pridal štvrtý gól Radoslav Tybor. V záverečnej tretine pridali po góle Ďaloga a Samuel Buček.

Švajčiarsky pohár, o 3. miesto:

Slovensko – Rakúsko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 20. Hudáček (Mi. Chovan), 22. Puliš, 24. Ďaloga (Hudáček), 35. Tybor (Hecl, Kytnár), 44. Ďaloga (Malec), 45. Buček (Tybor) – 33. Schneider (Kainz). Rozhodovali: Salonen (Fín.), Tscherrig – Duarte, Gnemmi (všetci Švaj.), vylúčení: 8:3 na 2 min., navyše Graňák a Obrist 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.

Slovensko: Godla – Baranka, Ďaloga, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Graňák, Malec, Koch – Štrauch, Kytnár, Mi. Chovan – Lantoši, Hudáček, Puliš – Buček, Šťastný, Tybor – Šoltés, Hecl

Rakúsko: Kickert – Schlacher, Strong, Peter, Unterweger, Ulmer, Wolf, Kragl, Lindner – Kristler, Brucker, Lebler – Schneider, Kainz, Ganahl – Hofer, Haudum, Zwerger – Macierzynski, Obrist, Richter