V Norimbergu boli v noci na dnes dobodaných tri ženy, ich zranenia sú vážne. Nemecká polícia po útočníkovi pátra. Miestny policajný šéf Roman Fertinger na tlačovej konferencii povedal, že nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, že by incidenty boli teroristickým činom. Norimberg je obľúbeným cieľom pre adventné výlety na vianočné trhy.

Útoky sa odohrali v Norimberskej štvrti St. Johannis. Ako prvá bola podľa Bildu asi o 19:20 napadnutá päťdesiatšesťročná žena, ktorá sa v kritickom stave musela ihneď podrobiť operácii. Krátko pred 23. hodinou útočník dobodal dvadsaťšesťročnú ženu a neskôr ešte tridsaťštyriročnú ženu. Tiež museli byť operované. Žiadna z troch zranených už nie je v ohrození života.

 Páchateľ stále  uniká 

Polícia si pôvodne nebola istá, či spolu všetky tri útoky súvisia, na tlačovej konferencii ale uviedla, že za nimi stál jeden páchateľ. Útočník ženy napadol nečakane a pred činom sa ich nepokúšal osloviť. Motív vyšetrovatelia nepoznajú.

Vrah brutálne vraždil študentku vo chvíli keď práve telefonovala s matkou. Všetko počula!

Útočník je stále na úteku, pátrajú po ňom desiatky policajtov. Polícia uviedla, že má asi 25 až 30 rokov, je 180 centimetrov vysoký, má blonďavé či svetlé vlasy a svetlú pleť. Úrady v Norimbergu kvôli bezpečnosti obyvateľov vyslali do ulíc viac hliadok a zároveň varovali verejnosť, aby sa prípadnému stretu s násilníkom vyvarovala.

Strelec z Mníchova bol rasista. Nemec iránskeho pôvodu neznášal imigrantov